Новини » Львів 1 вересня, 2014, 12:35
У питній воді селища Рудно біля Львова виявлено перевищення нітратів

Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр ДСЕС України» здійснює вибірковий контроль за станом водопостачання населення як з центральної водопровідної мережі, так і зі свердловин, криниць, каптажів.

Про це 1 вересня передає прес-служба ЛМР.

Як зазначається у повідомленні, основним джерелом постачання Львова водою є підземні води з 17 водозаборів з 180 свердловинами ЛМКП «Львівводоканал», що розташовані на відстані від 20 км до 110 км від міста. У місто вода подається магістральними водогонами, довжиною 654 км.

Цілодобове водопостачання отримують 82,5 % мешканців Львова. 17,5% населення м. Львова користуються свердловинами, криницями.

Фахівці головного управління ДСЕС у Львівській області визначили 119 контрольних точок відбору питної води (тупікові колонки, стара зношена мережа, каптажі, криниці громадського користування та ін.). Про це розповів лікар відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Львівського міського відділу ДУ «ЛОЛЦ ДСЕС» Л. Родик.

Протягом 2013 року було проведено відбір та доставку в лабораторії установи на санітарно-хімічне та санітарно-мікробіологічне дослідження 1082 проби питної води з контрольних точок розвідної мережі міста. Відхилення від вимог ДСанПіН 2.2.4- 400-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», за бактеріальними показниками, не було. У 2014 році кількість контрольних точок зменшилась до 43 – відбір проводився щоквартально. Відхилень від вимог чинного законодавства не виявлено в жодному з випадків.

Альтернативними джерелами водозабезпечення (локальні свердловини, криниці та каптажі) користується 17,5% населення Львова.

Протягом 2013 року фахівці центру здійснювали відбір проб з 12 артезіанських свердловин, розташованих на території с.м.т. Рудно та с.м.т. Брюховичі і їх розвідних мереж. Всього було відібрано 70 проб для санітарно-хімічного дослідження та 77 – для санітарно-мікробіологічного. Відхилення від чинного законодавства виявлено в 15,7% проб при санітарно-хімічному дослідженні та у 5,2% при санітарно-мікробіологічному дослідженні. Найбільший відсоток відхилення виявлено при дослідженні води, відібраної з КП «Теребля» с.м.т. Рудно (вул. Джерельна 3). Перевищення вмісту нітратів виявлено в 66,7% проб води у с.м.т. Рудно. За мікробіологічними показниками, вода відповідала вимогам у всіх пробах.

При дослідженні води з локальних джерел водопостачання, розташованих на території с.м.т. Брюховичі, виявлено відхилення від санітарних норм за бактеріальними показниками у 6,3% проб.

З децентралізованих джерел водопостачання львів’яни використовують каптажі та криниці індивідуального користування. На території міста та прилеглих населених пунктів здійснюється відбір води з каптажів:

  • у смт Брюховичі (вул. Львівська);
  • у Стрийському парку;
  • у парку «Залізні води»;
  • у лісопарку «Погулянка»;
  • у парку «Високий замок»;
  • у м. Винники – чотири джерела.

Протягом 2014 року виявлено відхилення за бактеріальними показниками від вимог ДСанПіН 2.2.4-400-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» у 45% проб з джерел.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 00:19 :40