Новини » Львів 1 вересня, 2014, 15:48
Призначення Турянського т.в.о. голови ЛОДА може бути визнане неправомірним, – адвокат

Юристи ставлять під сумнів призначення Юрія Турянського т.в.о. голови ЛОДА. Фахівці посилаються на статтю 39 ЗУ «Про державні адміністрації». У ній йдеться про те, що тимчасово виконуючим обов’язки керівника області може стати лише хтось із заступників, і то тільки у випадку відпустки чи хвороби очільника. Як відомо, Ірина Сех здорова і у відпустку не пішла. Згідно з указом Президента від 14.08.2014 року, Ірина Сех звільнена з посади.

Про це йдеться у сюжеті програми «Люстрація» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

«На сьогоднішній день жодної норми закону чи Конституції, чи якогось підзаконного акта, який би дозволяв, фактично, призначати іншу особу, не заступника, т.в.о. голови адміністрації не має. Відповідно, таке призначення і перебування  особи на цій посаді може ставитись під сумнів та в судовому порядку, фактично, може бути визнано неправомірним», – пояснив Назар Олексюк, адвокат.

З приставкою «тимчасово виконувач обов’язків», згідно з законом, працювати можна, але не більше місяця. У даному випадку – до 14 вересня.

Політологи стверджують, що рішення про призначення безпартійного Юрія Турянського новим очільником Львівщини приймали в широкому колі політичних сил. Тоді як голос ВО «Свободи» мав лише дорадчу функцію для Адміністрації Президента.  

 «Петро Порошенко не має своєї фракції у парламенті і для того йому потрібна підтримка тих фракцій, які зараз існують. У цьому контексті ВО «Свобода» висунула свої вимоги. Адже було зрозуміло, що Ірина Сех, яка скомпрометувала себе, тут небажана, потрібна була заміна. Я гадаю, що цей представник уже репрезентує не стільки власне Тягнибока, як, власне, когось іншого», – зазначив Тарас Возняк, політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 19:10 :01