Новини » Львів 1 вересня, 2014, 11:15
На Львівщині приховують дані про загиблих Героїв, щоб не сіяти паніку, – Мар’яна П’єцух

Герої вмирають, про них забувають. Чим більше хлопців, загиблих у зоні АТО, привозять на Львівщину, тим менше інформації про них поширює місцева влада та ЗМІ. Невже виправдана мета – привозити вояків напівтаємно, щоб не сіяти паніку.

Про це у Фейсбук написала журналістка Мар’яна П’єцух.

«Дзвонила до одного громадського діяча Стрия, щоб уточнити, хто ж такий Микола Шпинда, якого нині ховали в селі Долішнє Стрийського району. В Інтернеті аж одна-однісінька згадка, акуратно скопійована львівськими інформаційними сайтами. Його прізвище згадується в новині, що до Львова привезли п’ять тіл з АТО, серед них Микола Шпинда – 1978 року народження, село Долішнє, служив у 24-ій бригаді. ВСЕ. Але й це вже добре, бо ні сайт Стриської РДА, ні райради, ні міськради словом не примовилися про свого земляка, який загинув ще 20-го серпня, і не проанонсували похорон.

Схожа історія була з похороном іншого загиблого зі Стрийщини – Артура Лі, якого поховали півтора тижні тому. Прізвище загиблого, якого напередодні привезли до Львова, я дізналася лише після дзвінка в облраду. Навіть в інформаційних повідомленнях ніде не значилися імена хлопців – «До Львова привезли одинадцять тіл». Один за одним переписували журналісти-редактори якихось одинадять тіл, безіменних тіл. Так досі не відомо, як склалося, що боєць з азіатським прізвищем вмер за Україну. І якби не присутність на похороні одного з нардепів, взагалі б нічого про воїна не дізналися, зараз замітка про Артура є лише на сайті благодійого фонду цього депутата.

Та ось телефоном я дізнаюся, що мій співрозмовник на похорон до Долішнього не потрапив, бо вранці пішов у церкву в своєму районі міста Стрия і біля каплички устрів труну, в якій лежав теж військовий, якого, за словами мешканців, ранили в АТО. «Хто це? Ніде про цього вояка не було згадано, зокрема, серед тих п’яти привезених тіл більше стриян не було. «Звати його Андрій, капітан, прізвища не пам’ятаю, знаю, що має двох діток – дівчинці 10 років, а хлопчику п’ять», – відповів співрозмовник. На моє прохання уточнити прізвище, він передзвонив комусь на районі. Його прізвище – Безурчак, Андрій Безурчак, гугл розгублено мовчить...

Андрій (Безручак, – ред.), як розповідають люди, народився в Астраханській області. У 12 років його сім’я переїхала в Україну. Безурчак закінчив Суворівське училище, служив в Одесі, потім його перевели в Стрийську частину ракетних військ. Дружина теж військова. Це вже п’ята могила на Стрийському міському кладовищі із зони АТО», – написала журналістка. М. П’єцух також наголосила:

«Чим більше могил стає, тим менше пам’яті. Так не можна. Чи виправдана мета – привозити вояків напівтаємно, щоб не сіяти паніку?

Ми не шанували своїх героїв десятиліттями, зараз в покуту за це маємо смерть за смертю, східняки НАРЕШТІ обмотуються державними прапорами, стають в ланцюги, малюють паркани, але, на жаль, запізно».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 14:21 :49