Новини » Політика 29 серпня, 2014, 15:23
Скіфське золото повернеться в Україну, – Мінкультури

Вся колекція виставки «Крим: золото і таємниці Чорного моря» буде повернена в Україну, всі 2111 предметів.

Про це заявила заступник міністра культури України з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко на брифінгу в Будинку уряду сьогодні, 29 серпня, інформує прес-служба секретаріату КМУ.

За її словами, кінець тимчасового зберігання експозиції настає 31 серпня, коли буде останній день демонстрації. Упродовж вересня планується повернути виставку в Україну.

«Вже 1 вересня співробітники Національного історичного музею будуть в Амстердамі з метою демонтажу, пакування виставки і її відправлення в Україну. Юридично повністю оформлено повернення 19 головних експонатів», – повідомила Світлана Фоменко.

При цьому вона зазначила, що коли «ми говоримо про скіфське золото, то говоримо саме про ці 19 експонатів – це найцінніші експонати: скіфський шолом та меч, які і є ядром експозиції».

Зберігачем всієї колекції визначено Національний історичний музей України, він знаходиться в Києві і має все необхідне обладнання для того, щоб зберігати цю колекцію і експонувати її.

Водночас Світлана Фоменко зазначила, що 20 серпня археологічний Музей Алларда Пірсона, де експонується виставка, оприлюднив заяву про неможливість повернення експонатів до України, доки це питання не буде вирішено у судовому порядку.

«На сьогодні Мінкультури України не згодне з цією позицією і ми вживаємо всіх заходів для неможливості реалізації такої ідеї музею», – зазначила Світлана Фоменко.

«Ми плануємо повернути всю виставку вже у вересні. Якщо ми не досягнемо принципової згоди під час перебування представників нашого музею, ми готові вирішувати подальшу долю експозиції судовим арбітражним шляхом», – повідомила заступник міністра. При цьому вона підкреслила, що така ситуація не є критичною, адже «нідерландська сторона не передає цю експозицію ані нам, на територію континентальної України, ані кримським музеям».

«Тобто, на нашу думку, питання полягає в суто юридичній площині, яке буде вирішено найближчим часом», – сказала Світлана Фоменко.

У разі, якщо не вся колекція буде повернена одразу в Україну, вона буде знаходитися на тимчасовому зберіганні в Музеї Алларда Пірсона.

«В усіх контрактах, які були укладені між музеями, а музеї – це не власники музейного фонду країни, вони знаходяться в стані оперативного управлінця музейними предметами, в усіх контактах прописано, що всі музейні предмети є власністю України», – наголосила Світлана Фоменко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:16 :44