Новини » Суспільство

Скандал на інтронізації в УПЦ МП: гість з РФ відтіснив посланця Вселенського патріархату

Інтронізація Митрополита Онуфрія. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

У неділю, 17 серпня, перед початком божественної літургії в Києво-Печерській Лаврі, на якій було здійснено інтронізацію митрополита Київського, предстоятеля УПЦ МП, стався скандал: митрополиту Галльському Еммануїлові не знайшлося місця для співслужіння. У результаті глава делегації Вселенського патріархату зняв літургічні ризи і не співслужив.

Як відомо, згідно з загальноправославними диптихами, головне місце серед ієрархії православних церков належить Константинопольському Престолу, що передбачає в тому числі першість у співслужінні з представниками інших помісних церков. Це правило загальноприйняте і всім відоме, що не викликає жодних сумнівів і заперечень, пише Релігія в Україні.

Як зазначає видання, митрополиту Галльському Еммануїлові було демонстративно вказано на місце після архієрея Московського патріархату митрополита Іларіона (Алфеєва) і митрополита УПЦ МП Агафангела (Саввіна), що зробило неможливим співслужіння для представника Вселенського Патріархату.

«Таким чином, вперше в новітній історії Української православної церкви було настільки явно продемонстровано неповагу до Вселенського Патріархату, який не тільки займає дуже високе місце в диптихах (1-е Константинополь, а 5-е Москва), але і є матір’ю-церквою як і для Московського патріархату, так і для Української православної церкви, – наголошує видання. – Цей факт не може не викликати подиву і стурбованості: делегація Вселенського Престолу приїхала в Київ для підтримки новообраного предстоятеля УПЦ МП, у відповідь на що була прилюдно принижена. Чи покладе це початок ослабленню автономії та самоврядування Української церкви, які були досягнуті працею покійного митрополита Володимира? Як далі розвиватимуться відносини з матір’ю-церквою, яка постійно підтримувала і церкву, і народ України в цей непростий час?».

Митрополит Еммануїл Адамакіс є найвпливовішим архієреєм Вселенського Патріархату, представляє його при Європейському союзі в Брюсселі, очолює Богословський діалог з древньосхідними церквами, ісламом та іудаїзмом. У 2010 році став кавалером ордена Французького Почесного легіону і в 2011 році – Великим командором Ордена пошани Грецької Республіки. Як голова Конференції православних єпископів є пріоритетним архієреєм Франції. Він багаторазово відвідував Україну, схвалюючи прагнення української церкви до канонічної єдності.

Loading...