Новини » Політика 17 серпня, 2014, 23:38
Чоловіки, щоб уникнути мобілізації, тікають за кордон, – заступник начальника міліції Львова
Фото: Роман Балук/ZIK
Фото: Роман Балук/ZIK

Більшість чоловіків у Львові, котрі попри отримання повістки так і не з’явилися у військкомати, виїхали за кордон.

Про це заявив заступник начальника Львівського міського правління ГУМВС Львівщини Володимир Гевко у прямому ефірі проекту «Телеміст єдності: Схід – Захід» між Львовом та Дніпропетровськом на телеканалі ZIK.

За словами Володимира Гевка, міліція Львова вже отримала перелік осіб, які уникають проходження служби у війську.

«У ньому близько 200 осіб. Зараз триває робота із їх розшуку», – зазначив Володимир Гавко.

Схожі проблеми є і в Дніпропетровську. Там третя хвиля мобілізації повинна охопити 10 тисяч чоловік. Призвано уже близько 4-х тисяч. Утім не всі, хто отримує повістки, готові виконувати свій обов’язок перед державою.

«Не можу назвати конкретну цифру, але таких випадків немало, – заявив заступник начальника відділу громадської безпеки Дніпропетровського управління міліції Максим Джихур. – Дуже багато осіб змінюють місце проживання, але при цьому не надають інформацію про нову адресу, не стають на облік у військкоматах».

За словами заступника військового комісара Дніпропетровського обласного військкомату Сергія Полуцигана, чоловіки, аби не потрапити на фронт, знаходять різні відмовки, але: «Більшістю керує страх, думка, що хтось інший виконає замість них цю роботу – захистить країну», – зауважив Сергій Полуциган.

«У тому, що мобілізація не набирає потрібної кількості людей, винна і влада, – додав перший заступник міського голови Дніпропетровська Вадим Шебанов. – Потрібно називати речі своїми іменами: маємо не АТО, а війну. А на війні нема ні заходу, ні сходу. Є лише Україна».

За словами Вадима Шебанова, важливою сьогодні є просвітницька робота із населенням.

«Багато людей не розуміють різниці між призовом і мобілізацією, – пояснив він. – Тож ми пояснюємо, що повістка не передбачає відправлення на фронт уже і зараз. Цьому передуватиме медичне обстеження, військові навчання. Після такої інформації багато хто змінює свою думку. Мовляв, ну якщо мене навчать стріляти з автомата, я готовий їхати».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 12:47 :18