live
Новини » Політика 1715

Більшість переселенців із Криму залишаться жити на Львівщині, – представник ЛОДА

Кримські переселенці у Львові
загрузка...
загрузка...

Переселенці з Криму, а таких на Львівщині сьогодні 2,5 тисячі, навряд чи залишать нове місце проживання, відтак їх уже варто сприймати як населення області.

Про це у прямому ефіру проекту «Телеміст єдності: Схід – Захід» між Львовом та Дніпропетровськом на телеканалі ZIK заявила заступник директора департаменту соціального захисту ЛОДА Оксана Яковець.

«Зараз на Львівщині перебуває близько 4,5 тисяч переселенців зі Сходу і Криму, – поінформувала Оксана Яковець. – Співвідношення – приблизно 50% на 50%. Кримчани, які хотіли повернутися на півострів, уже повернулися туди. А ті, хто залишився, уже нікуди і не поїдуть».

Натомість переселенці зі Сходу ще не визначилися зі своїм майбутнім місцем проживання: хтось налаштований довше пожити на Львівщині, хтось хоче повернутися додому одразу після припинення АТО.

Щодо неприємних ситуацій, коли переселенці відзначаються не вельми адекватною поведінкою на Львівщині, то, за словами Оксани Яковець, таких насправді не багато.

«Здебільшого, у Львів, на Львівщину переселяються люди, які знають, куди їдуть, – додала переселенка зі Сходу Галина Олійникова. – Але ми таки маємо різницю в ментальності, культурі, котрої подекуди не вистачає. Я ж знаю більше не так про неадекватну поведінку, а про здивування мешканців сходу від того, як насправді «західники» прийняли їх у себе вдома. Річ у тім, що за соцопитуваннями, лише 1% донеччан був у Львові чи на Західній Україні. Мешканцям сходу 20 років вбивали в голову стереотипи про «бандерівців», які їдять дітей. Лише на місці, на заході, переселенці з Донбасу розуміють, що їх дурили»

Нагадаємо, що діалог у прямому ефірі між Львовом із Дніпропетровськом – перший із двох телемостів, які запланував ZIK до Дня Незалежності України. Уже наступної неділі, 24 серпня, Львів розмовлятиме зі Слов’янськом, який тривалий час був епіцентром антитерористичної операції на сході країни. Мета «Телемостів єдності: Схід-Захід» - налагодження діалогу між регіонами країни, внутрішньо українська інтеграція.  

Loading...
Loading...
Loading...