Новини » Світ 604

Льодовики Тибету досягли максимальної температури за дві тисячі років й це загрожує Азії зсувами, – ЗМІ

Вчені попереджають про загрозу танення тибетських льодовиків. Підвищення температури і танення льодовиків загрожує Азії повенями і зсувами.

Льодовики Тибету, які забезпечують водою мільйони жителів материкової Азії, за останні півстоліття досягли максимальної температури тепла за дві тисячі років.

Про це йдеться в доповіді Інституту дослідження Тибетського плато Китайської академії наук, – повідомляє Корреспондент.net з посиланням на Reuters.

Як зазначено, така ситуація загрожує відступом льодовиків і опустелюванням території.

«За останні 50 років темпи підвищення температури вдвічі перевищили середньосвітовий рівень», – йдеться в повідомленні.

Зменшення площі льодовиків може порушити надходження води в основні річки Азії, які починаються на Тибетському плато, в тому числі в китайські Хуанхе і Янцзи, індійську Брахмапутру, а також Салуїн і найбільшу річку Индокитайского півострова – Меконг.

Як повідомили китайські вчені в травні цього року, за останні 30 років тибетські льодовики зменшилися на 15%, втративши близько 8000 квадратних кілометрів площі.

У новій доповіді йдеться про те, що кліматичні зміни та антропогенний вплив на плато з великою ймовірністю викличуть повені та зсуви в цьому регіоні. Проте, як відзначають вчені, потепління благотворно подіяло на місцеву екосистему.

Дослідники закликали уряд Китаю виробити заходи щодо зниження руйнівного впливу людини на тендітну природу регіону. Однак, як повідомляється, Пекін не поспішає до них прислухатися: китайський уряд має гігантські плани з освоєння гідроенергетичного потенціалу Тибету.

До 2020 року заплановано початок будівництва відразу декількох мегадамб. За останні десятиліття Китай побудував десятки ГЕС в прагненні знизити свою залежність від імпорту вуглеводнів.

Також звести дамби на річці Брахмапутра для збільшення виробництва електроенергії збираються влада Індії. Зараз розглядаються близько 100 заявок на будівництво.

Loading...
Loading...
Loading...