Новини » Львів 15 серпня, 2014, 16:43
Голова свободівців у ЛОР: Сподіваємося, Турянський здатний керувати областю

Фракція ВО «Свобода» налаштована на конструктивну співпрацю з новопризначеним т.в.о. голови Львівської ОДА Юрієм Турянським.

Про це 15 серпня IA ZIK повідомив голова фракції ВО «Свобода» у Львівській облраді Андрій Холявка, коментуючи призначення т.в.о. голови ЛОДА.

«Це людина маловідома у політичній сфері, не доводилося чути про такого чоловіка, який би був активний у політичній площині. Але це рішення Президента України, це його прерогатива, тому тут важко щось сказати. Сподіваюся, що Президент зважує такі рішення.

Потрібно подивитися, що це за людина, яку він лінію буде проводити. Я сподіваюся, що чинний Президент і АП обережні у призначеннях і призначили людину, яка здатна керувати областю», – прокоментував Холявка.

За даними голови фракції «Свободи», екс-голова ЛОДА Ірина Сех не пропонувала Ю.Турянського на посаду свого першого заступника.

«Ні, він не пропонувався на посаду першого заступника. Ця інформація не відповідає дійсності. Щодо помічника – нічого з цього приводу не знаю», – заявив Холявка.

Загалом, як зазначив А.Холявка, свободівці у Львівській облраді налаштовані на конструктивну співпрацю з новим ставлеником Президента на Львівщині.

«Зважаючи на нинішню ситуацію і на те, що при владі перебуває легітимно обраний Президент, ми конструктивно налаштовані до співпраці з керівництвом ОДА. А далі – час покаже», – підсумував А. Холявка.

Як повідомлялося, 14 серпня Президент Петро Порошенко звільнив Ірину Сех з посади голови Львівської ОДА.

Водночас іншим указом № 649/2014 Президент призначив Турянського Юрія Івановича тимчасово виконуючим обов’язки голови Львівської обласної державної адміністрації.

Турянський є вченим, кандидатом економічних наук. Раніше працював на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії. Також Турянський очолював управління ПЕК у Львівській ОДА, а у 2010 році був головним радником голови НАК «Нафтогаз України».

У березні 2014 року планувалося, що Юрій Турянський міг стати першим заступником Ірини Сех. Однак цього не сталося – посаду отримав свободівець Йосиф Ситник.

За даними видання Zaxid.net, за Турянським тягнеться шлейф з кількох кримінальних справ. 

«Він продавав по 300 грн за тонну вугілля Червоноградської збагачувальної фабрики, яке коштує 800 грн! Підконтрольні йому структури ухилялися від сплати ПДВ, користувались послугами конвертаційних центрів. Наскільки мені відомо, наразі порушено кримінальне провадження», – заявив співвласник вугільної компанії «Світ СР» Роман Жук у розмові з кореспондентом видання.

«Це не єдине кримінальне провадження щодо діяльності фірм, до яких має стосунок Турянський. Наприклад, за інформацією ГУ МВС у Львівській області, вже закінчено досудове слідство щодо незаконного привласнення майна збанкрутілого ВАТ «Облпаливо». 

Достеменно відомо, що майно збанкрутілого підприємства (йдеться про 10 паливних складів у 6 районах області), які експерти оцінювали у 8,05 млн грн, у лютому 2013 року придбало ТОВ «Укрбудіндустрія» за 697,8 тис. грн – в 11,5 раза дешевше. Першим засновником та власником «Укрбудіндустрії» був Юрій Турянський. Нині це підприємство перебуває у стані припинення підприємницької діяльності», – повідомляє Zaxid.net.

Як повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в Адміністрації Президента, т. в. о. голови обладміністрації Юрій Турянський буде обіймати цю посаду до виборів Верховної Ради або до формування коаліції у новому парламенті.

За інформацією джерела, найбільш вірогідним кандидатом на посаду голови Львівської облдержадміністрації є Ігор Гринів – заступник глави АП, який курирує питання внутрішньої політики і проведення виборів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:06 :05