Новини » Політика 14 серпня, 2014, 13:09
Рада підтримала законопроект про реформування ГТС
Компресорна станція. Фото: Володимир Андреєв/УНІАН
Компресорна станція. Фото: Володимир Андреєв/УНІАН

Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект щодо реформування системи управління єдиною ГТС України.

За проголосували 228 депутатів, пише «Українська правда».

Згідно з законом, ГТС не підлягає приватизації.

Згідно з поправками, газотранспортна система на може бути передана в управління лише за згодою парламенту.

«Мета закону – це мати ЄС і США як операторів української газотранспортної системи, де Україна контролює компанію і де власність на українську ГТС і українські газосховища залишаються за українською державою», – зазначив Прем’єр Арсеній Яценюк, представляючи закон.

«Українська ГТС залишається на 100% державною власністю», – повідомив Яценюк про зміни, які були внесені до закону при підготовці до другого читання.

Українська держава оголошує публічний конкурс на залучення інвесторів щодо модернізації і експлуатації ГТС. такими інвесторами відповідно до закону можуть бути лише компанії країн-членів ЄС, які відповідно сертифіковані, або США.

Так звана операторська компанія контролюється виключно українською державою. 51% належить державі, 49% можуть отримати ЄС або США.

Також додано пункт про те, що при проведенні конкурсу компанія, якає резин том ЄС або СЛША зобов’язана розкрити всю інформацію щодо структури своєї власності і показати всіх бенефіціарів, які є власниками цієї компанії.

«Якщо компанія, яка виграла конкурс, приймає рішення щодо зміни своєї структури власності, то таке рішення може прийматися лише у випадку, якщо на це згоду дає українська сторона. Може статись так, що виграє компанія резидент ЄС, а потім зміниться структура власності, і під лейбою ЄС може бути власність наприклад країни-агресора», – сказав Яценюк.

Він додав, що компанія, яка управлятиме ГТС, раз на 5 років має додавати звіт, в тому числі в ВР.

«Ці додаткові вимоги навантажують проект. не стоїть черга, щоб інвестувати в українську ГТС, але ми маємо зробити кроки, щоб… ЄС був зацікавлений у збільшені транзиту газу через Україну, і відповідно ми заробляли більше коштів», – додав він

«Щоб ЄС був послідовним. якщо ми разом і підписали угоду про асоціацію, це означає, що ми допомагаємо один одному і не будуємо Південний потік, який будується виключно проти України», – додав Яценюк.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 00:03 :33