Новини » Політика 14 серпня, 2014, 10:47
Патріарх Філарет розчарований обранням митрополита Онуфрія главою УПЦ МП

Київський патріархат розчарований обранням митрополита Онуфрія предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату, адже він не є патріотом України.

Про це в ефірі 5 каналу заявив патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель УПЦ КП Філарет.

«Для нас дуже прикро, що не патріот України став предстоятелем Української православної церкви Московського патріархату. Чому прикро і чому ми вважаємо, що він не патріот, – тому що він противник входження України асоційованим членом у Європейський Союз. Він був противником автокефалії Української православної церкви у 1992 році, він не засудив агресію Росії у Криму і не засуджує до цього часу, він закликав роззброїти нашу армію і сепаратистів, але не закликав роззброїти російську армію. Це все свідчить про те, що він не є патріот, а якщо він не є патріот, то він не буде захищати інтереси української церкви, він буде захищати інтереси російської церкви», – заявив патріарх Філарет.

Також він додав, що після обрання митрополита Онуфрія предстоятелем УПЦ МП діалог щодо об’єднання українських православних церков буде безплідним.

«Цей діалог якщо і почнеться, то буде безплідним. Для того, щоб діалог став плідним, треба стати патріотом, треба полюбити Україну і український народ, а цієї любові там нема. Я наведу приклад – до нас надходять скарги, що деякі священики Московського патріархату не хочуть відспівувати воїнів, які загинули в Донбасі. Виникає питання – що це за воїни, до якої церкви вони належали? До Київського патріархату? Ні, якби вони до Київського патріархату належали, то батьки звернулися до нас, але вони звернулись до Московського патріархату, значить це молодь, яка належала до Московського патріархату, але вони відмовились відспівувати, тому що вони воювали з сепаратистами та терористами. Значить, навіть своїх не відспівують тільки тому, що вони воювали проти сепаратистів. Виникає питання – з ким ви? З українським народом, з українською армією, чи ви з сепаратистами? Справи ваші показують, що ви з сепаратистами», – заявив патріарх Філарет.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 08:04 :34