Новини » Спорт

ФК «Карпати» у пошуках стадіону для проведення домашніх матчів

Стадіон "Україна". Фото: Маріан Стрільців/ZIK

Футбольний клуб «Карпати» цього сезону може і не зіграти домашні матчі у Львові. Зелено-білі наразі не знають, де проведуть наступний домашній матч проти запорізького «Металурга». Нове покриття стадіону «Україна» не встигло як слід прижитися. А відтак, є ймовірність, що у 2014 році команда може не зіграти на рідному полі.

Згідно з регламентом, про місце зустрічі сторона, яка приймає, має повідомити Прем’єр-лігу за два тижні до гри. Однак «Карпати» до цього наразі не готові, – йдеться у сюжеті журналістів ZIKу.

Директор стадіону «Україна», головний агроном ФК «Карпати» Юрій Костюк наочно демонструє – газон «України» не встиг як слід прорости корінням. Трава легко відтягується на кілька сантиметрів разом із верхнім шаром ґрунту. «Усе через спекотне літо», – розповідає Ю. Костюк. І додає, якщо на такому газоні провести ще бодай одну гру – футбольне поле вже не врятувати. Крім того, ризик отримати травму на такому покритті зростає у кілька разів.

«Треба трохи часу і я впевнений, що наш газон буде одним з кращих», – наголосив директор стадіону. І додав: «Трохи тяжко зізнаватися, але на даний час, попри всі зусилля та чималі втрачені кошти, наш газон не готовий».

Скільки часу потрібно, аби газон став придатним до гри, агрономи «Карпат» прогнозувати не беруться. Лише додають, на це може знадобитися і кілька місяців. Відтак існує ймовірність, що у 2014 році леви можуть і не зіграти на рідному стадіоні.

«Є такий вислів футболістів: газон «пливе». Коли є певні рухи футболіста, тоді він (газон, – ред.) втікає. Він ще не є дорослим, ще не тримається основи», – зазначив Костюк.

Як альтернативу «Україні» керівництво «Карпат» першочергово розглянуло «Арену-Львів».

Голова ГО «Завжди вірні», що є управляючою стороною львівського клубу, Тарас Павлів зауважив, що команда хотіла б грати на «Арені-Львів», але чекають відповіді від профільного міністерства.

«Хотілося б там (на «Арені-Львів», – ред.) грати, але ще остаточної відповіді ми не отримали від міністерства, яке є відповідальним за стадіон». Також, за словами Павліва, у клубі є інформація, що «Шахтар» не хотів би, щоб там грала інша команда, крім них.

Відтак, доки «Шахтар» через військові дії у Донецьку грає у Львові, самі львів’яни ризикують отримати статус футбольних переселенців. Розглядався навіть варіант грати у Києві, де атестованих футбольних стадіонів не бракує, або у територіально ближчому Тернополі.

У Тернополі, пояснює Тарас Павлів, – дві місцеві команди, «там кожного тижня проходять ігри, тому, відповідно, нема де грати, і газон не витримає».

Якщо у підсумку ані з «Ареною-Львів», ані з тернопільським стадіоном домовитися не вдасться, леви розглядають варіант із київським стадіоном «Динамо» імені Лобановського. У разі негативної відповіді і там, команді залишається хіба просити Прем’єр-лігу поміняти осінні домашні матчі «Карпат» на виїзні.

Loading...