Новини » Суспільство 13 серпня, 2014, 4:16
Російські чиновники спотворюють інформацію у Вікіпедії, – ЗМІ

18 липня хтось з російського уряду «редагував» у «Вікіпедії» статтю «Список авіакатастроф у цивільній авіації» (List of aircraft accidents in civil aviation), де йдеться про збитий напередодні MH-17 Malaysia Airlines. У статті звинувачували терористів з Росії. Урядовий чиновник видалив цей шматок тексту і замість цього написав, що у катастрофі винні українські військові. Як про це стало відомо? Його упіймав на місці злочину Twitter-бот.

Про це розповідає New Scientist.

Twitter-боти – це програми, завданням яких є генерування «твітів» відповідно до певного алгоритму.

За даними самого Twitter, кожен двадцятий його аккаунт не є людиною. Боти користуються поганою славою через те, що їх часто використовують для впливу на політичні дискусії або, наприклад, біржові курси.

Хоча багато ботів усе ще є безглуздими маріонетками, деякі з них присвячені серйозним речам: поширенню інформації, генеруванню віршів або заохоченню прозорості, пише автор статті.

Леонардо Флорес з Університету Пуерто-Рико говорить, що він сподівається на розвиток ботів упродовж наступних років. «Twitter передає інформацію у зміненому виді сам собі, і це дозволяє людям подивитися на неї іншими очима», – зазначає він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:46 :58