Новини » Львів 11 серпня, 2014, 10:50
Цьогоріч учасники табору «Вирій» відвідають Польщу, Словаччину та Румунію

У вівторок, 12 серпня, у Львові розпочинається щорічний Міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція «Вирій-2014», який триватиме до 24 серпня.

Про це повідомляють організатори.

«Вирій-2014» традиційно складатиметься з реставраційної та мандрівної частини, проте формат експедиції дещо різнитиметься від попередніх років. Перший тиждень табору відбудеться на території Закерзоння (тепер це територія Польщі), під час якого викладачі спільно із студентами кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка» проведуть роботи на кількох українських цвинтарях в польському-українському прикордонні. За цей час буде завершена робота з інвентаризації та паспортизації надгробків, проведено завершальні роботи з реставрації окремих цвинтарних об’єктів.

По завершені таборової частини «Вирій» вирушить у мандрівку етнічними українськими територіями. Цього року «Вирій» розширює географію своєї діяльності і відкриває для себе нові етнографічні зони. Крім вже традиційних етнічних українських територій Польщі, вирійчани матимуть можливість познайомитись з історію та культурою українців-автохтонів Словаччини, а також вперше відвідати Мармарощину та Південну Буковину – етнічні українські землі у північно-східній частині Румунії.

У рамках мандрівки заплановано відвідати Музей української культури та скансен у Свиднику (Словаччина). Також відбудеться зустріч з дослідником лемківської культури професором Миколою Мушинкою у Пряшеві (Словаччина), знайомство з дерев’яними церквами Закарпаття, зустріч з українською громадою у Сигеті (Румунія), знайомство з українською культурою та сакральною архітектурою Мармарощини та Південної Буковини (Румунія).

Довідка.

«Вирій» – міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, основним завданням якого є проведення комплексу заходів із відновлення та збереження пам’яток матеріальної культури і знайомство з етнічними українськими землями поза межами сучасної території України. Починаючи з 2008 року «Вирій» став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору та краєзнавчих мандрівок. На сьогодні в рамках табору відновлено українські цвинтарі у селах Жуків, Подемщина та Князі на території Польщі.

Організаторами табору є Громадське об’єднання «Вирій», яке об’єднує активістів громадських молодіжних організацій та студентів-реставраторів з НУ «Львівська політехніка». Серед партнерів ЛММГО «Пластове товариство «Ватага Бурлаків», Пласт-НСОУ, ЛОО «Лемківщина», ЛОМГО «Молода Лемківщина», ОУМ Спадщина, ГО «Закерзоння» (Канада), Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 21:32 :15