Новини » Київ 7 серпня, 2014, 21:24
На Майдані анонсують штурм і закликають боронити намети

Сьогодні, 7 серпня, на Майдані Незалежності у Києві відбулося позачергове віче, скликане через сьогоднішню спробу комунальників очистити вул. Хрещатик від наметів та барикад.

Свідком події став репортер телеканалу ZIK Максим Осовський.

Загалом перед сценою на Майдані зібралося близько трьох сотень осіб. Віче традиційно розпочалося молитвою, яку провів  архієпископ Апостольської православної церкви Стефан, і Гімном України. Священик закликав «майданівців» стояти, доки не буде подолана корупція в країні, оскільки, за його словами, нова влада перейняла методи попередників.

Серед людей у натовпі думки щодо майбутнього наметового містечка розділились, доходило до гучних взаємних звинувачень і штовханини.

«Я  сьогодні прийшла висловити свою думку, але мене «обматюкали» з голови до ніг. Тут щовечора шансон, пиячать, тут перебувають люди зі зброєю. Нинішніх  «майданівців» підтримує заледве  один відсоток киян, їм потрібно розходитись», – зауважила киянка.

«А я вважаю, що Майдан треба залишити, адже його вимоги не виконані. Багато людей нарікають, що тут брудно. Мушу сказати, що тут принаймні чистіше, ніж у нас, у Луганську. Думаю, влада хоче очистити Хрещатик, аби їм було зручно на своїх автівках їздити», – каже переселенка з Луганська.

У виступі зі сцени сотник четвертої (козацької) сотні самооборони Микола Бондар заявив, що впродовж останнього часу велись перемовини між «майданівцями» та представниками Адміністрації Президента і КМДА щодо переформатування наметового містечка. Однак, згоди вони не дійшли, тож сьогоднішню спробу комунальників прибрати намети і барикади мешканці Майдану розцінюють як пряму атаку з боку влади і провокацію, які траплялися, за його словами, й раніше.

«Вони сьогодні завезли сюди тітушок. Технології ті самі, які були за часів Януковича. Думаю, що і виконавці будуть ті самі. Якщо ми зараз не об’єднаємось, то нас будуть душити», –  стверджував сотник четвертої (козацької) сотні самооборони Микола Бондар.

«Майданівці» заявили, що цієї неділі зберуть ще одне віче, на якому будуть чекати пояснень від влади щодо сьогоднішньої «провокації». Промовці закликали киян їхати до наметового містечка, щоб стерегти барикади і захоплену у комунальників техніку, оскільки, на їхню думку. цієї ночі на Майдані ймовірна спроба силового розгону.

Усі стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 08:58 :33