Новини » Львів 6 серпня, 2014, 13:21
У Бродівському храмі освятять дошку пам’яті на честь вояків польської дивізії уланів

На свято Успіння Пресвятої Богородиці за григоріанським стилем – 15 серпня – у Бродівському римо-католицькому храмі освятять пам’ятну дошу на честь 22 полку уланів Підкарпатських, які мали постійне місце розташування в Бродах на Білих казармах.

Про це сьогодні, 6 серпня, повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на о. Анатолія Шпака, настоятеля римо-католицького храму Воздвиження Чесного Хреста м. Броди.

«Цим увічненням пам’яті про мирне співіснування українців і поляків – адже у цьому полку служили  українцйі і поляки та й представники інших національностей – ми хочемо повернутися до спільних сторінок нашої історії, водночас віддати шану тим військовим, які служили саме в 22 полку уланів Підкарпатських», – зазначив о. Анатолій Шпак.

Як повідомив директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, Кавалерійські казарми були збудовані у 90-их роках XIX ст. в північно-східній околиці Бродів при вулиці Радивилівській (нині – Івана Богуна). Тут дислокувалася австрійська дивізія уланів (наприкінці 90-их років ХІХ ст. комендантом був підполковник Мюлер).

Комплекс казарм складали: будівля штабу, офіцерський павільйон, казарми, військовий шпиталь, кавалерійський манеж та конюшні. В міжвоєнний період в казармах був дислокований 22 полк польських уланів, сформований у листопаді 1920 р. в околицях міста Борислава (через що отримав назву «підкарпатських»). Командирами полку були: у 1930-1935 роках полковник С. Ростворовський, а в 1938-1939 рр. – полковник В. Плонка. 22-ий полк Підкарпатських уланів брав участь у німецько-польській війні, зазнавши значних втрат.

Будівлі кавалерійських казарм не постраждали в роки Другої світової війни, зазнавши деяких реконструкцій і змін, вони збереглися до наших днів. Нині тут розташована військова частина.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 09:49 :26