Новини » Суспільство 5 серпня, 2014, 10:29
Відійшов у вічність президент Єврейської ради України Ілля Левітас
Ілля Левітас. Фото: wikipedia.org
Ілля Левітас. Фото: wikipedia.org

Учора, 4 серпня, пішов з життя президент Єврейської ради України, президент Ради національних товариств України, громадський діяч Ілля Левітас.

Ілля Левітас народився 11 грудня 1931 р. у м. Ташкенті. Історик, педагог, журналіст, громадський діяч. Закінчив Київський державний інститут фізкультури (1959 р.) та Київський державний педагогічний інститут (1964 р.).

Сорок років, з 1952 по 1992 р., працював у школах Києва вчителем російської літератури та фізичного виховання. Заслужений працівник культури України (1991 р.), відмінник фізкультури і спорту СРСР (1983 р.), відмінник народної освіти України (1978 р.), вчитель вищої категорії. Майстер спорту з гандболу (1954 р.), суддя республіканської категорії (1958 р.).

З 1987 р. активно включився в офіційне відродження єврейської культури. У 1989 р. заснував Раду національних товариств України, яка зараз об’єднує більше як 300 місцевих організацій 39 національностей. Організатор обласних рад національних товариств в 13 областях України і Всеукраїнського фестивалю «Усі ми діти твої, Україно»! (1990 р.). Ініціював створення національних товариств: ромського, курдського, естонського, ассірійського, казахського. Представляв Україну на різних міжнародних форумах, конференціях, конгресах, нарадах. У 1989 р. заснував і очолив першу єврейську всеукраїнську організацію – Товариство єврейської культури України, яке в 1992 р. увійшло до складу Єврейської ради України. Засновник Товариства «Україна-Ізраїль» (1990 р.), повідомляє прес-служба урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики.

Левітас – організатор і незмінний керівник національних товариств, створених за часів СРСР (1988-1990 рр.). В ті роки почав читати публічні лекції з історії, героїзму і трагедії єврейського народу.

У 1990 році заснував єврейську газету «Відродження», в 1992 р. – першу всеукраїнську газету «Єврейські вісті», яку редагував з того часу. За ініціативою І.М. Левітаса створені вірменська, болгарська, єврейська, польська, румунська національні газети.

І.М. Левітас – автор і упорядник 23 книг з історії єврейського народу – героїчних і трагічних його сторінок, у тому числі – десяти книг про трагедію Бабиного Яру. Автор понад 200 статей.

У 2001-2003 рр. був головою Ради представників національних меншин України при Президентові України.

У зв’язку із втратою очільники Міністерства культури, КМДА та урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики висловили співчуття рідним та близьким Іллі Михайловича Левітаса.

«Усе своє життя, до останньої миті, талановитий педагог, головний редактор газети «Єврейські вісті», незмінний творчий натхненник та ініціатор присвятив відродженню культур національних меншин України. Його творчий спадок є неоціненним для всіх небайдужих людей. Таким світлим, добрим й щирим він назавжди залишиться в нашій пам’яті», – йдеться у повідомленні міністра культури Євгена Нищука, розміщеному на сайті відомства.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 20:39 :08