Новини » Львів

У Львові гальмують слідство у справі, де фігурує дружина міліцейського чина Родинюка

Львівська міліція гальмує розслідування кримінального провадження про розкрадання та відмивання коштів приватного підприємства «Компанія Оксиген-АБ» у сумі 1,5 млн грн, у якому фігурує дружина міліцейського високопосадовця – начальника управління внутрішньої безпеки у Львівській області Любомира Родинюка.

Про це у коментарі IA ZIK повідомив потерпілий у справі Федір Бондюк, який разом із Лесею Родинюк є співзасновниками ПП «Компанія Оксиген-АБ» (50% на 50%).

Як зазначається у листі потерпілого Ф.Бондюка до Генпрокурора України Віталія Яреми, у серпні 2013 року прокуратура Личаківського району Львова відкрила кримінальне провадження щодо розкрадання та відмивання коштів у 2012-2013 роках посадовими особами ПП «Компанія «Оксиген-АБ» – Лесею Родинюк (співзасновниця підприємства), Ярославом Флисом (директор) та Іриною Бохонь (бухгалтер) через підприємства та фізичних осіб підприємців у сумі 1,5 млн грн.

Як стверджує Ф.Бондюк, згадані особи, змовились проти нього, усунули його від керівництва підприємством та прийняття рішень. Провівши певні махінації, вони вивели кошти з підприємства. На сьогодні підприємство не працює, не має основних засобів, офісу – залишилося без нічого.

Кримінальне провадження відкрито 28 серпня 2013 року за ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ.

Причетність до справи дружини на той час колишнього міліцейського посадовця далася взнаки – міліція та прокуратура пустили справу по колу. Спочатку досудове слідство проводив Личаківський райвідділ міліції, згодом обласна прокуратура забрала провадження та скерувала у слідче управління ГУ МВСУ у Львівській області. А вже у травні 2014 року справу перекинули для розслідування у слідчий відділ Львівського міського управління міліції.

Як стверджує Ф.Бондюк, на сьогодні зібрано повну доказову базу, рішенням суду вилучені банківські документи, проведені обшуки, є диск з відео про зняття коштів, висновки судових експертиз, однак слідство чомусь досі не винесло повідомлення про підозру членам злочинної групи.

Потерпілий переконаний – міліція намагається загальмувати хід справи, оскільки досі діє кругова порука. Адже йдеться про дружину Любомира Родинюка, який у червні цього року повернувся в ряди органів внутрішніх справ та обійняв посаду начальника управління внутрішньої безпеки у Львівській області.

«На сьогодні справа стоїть на місці, ходить по колу, щоб не виносити повідомлення про підозру Л.Родинюк та її спільникам», – наголошує Ф.Бондюк. У березні цього року потерпілий звертався з клопотанням до тодішнього прокурора Львівської області Вододимира Гураля, який 16 квітня надав відповідь, що хід розслідування у справі перебуває на контролі у прокуратурі Львівської області. Однак, вже 22 травня 2014 року перший заступник обласного прокурора виніс постанову, що «проведення досудового розслідування у даному провадженні не потребує значного обсягу слідчих і процесуальних дій» та передав справу на розслідування у слідчий відділ Львівського міського управління міліції. Результату немає досі.

Врешті, Ф.Бондюк написав звернення до Генпрокурора В.Яреми із проханням допомогти у боротьбі проти міліцейського свавілля та забезпечити об’єктивне розслідування справи та cкерування її до суду.

Як повідомлялося, начальником управління внутрішньої безпеки у Львівській області департаменту внутрішньої безпеки МВС України без громадського обговорення призначено Любомира Родинюка – колишнього податкового міліціонера. 20 червня 2014 року новопризначеного керівника представлено колективу управління.

Зазначимо, Любомир Родинюк свого часу очолював управління податкової міліції ДПА у Львівській області. Його призначення на нинішню посаду викликало обурення серед активістів. Адже, як наголосив головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв, призначення відбулося без будь-якого громадського обговорення та поза увагою начальника міліції Львівщини Дмитра Загарії.

«Нишком Київ пробив на начальника внутрішньої безпеки Львівської області Родинюка Любомира Володимировича – колишнього начальника податкової міліції Львівської області! Без люстрацій, обговорень та іншої непотрібноі фігні! І без Загарії! При новому Президентові! Як же так?! Це незрозуміло, образливо і принизливо!», – написав Савельєв.

Водночас днями Президент України Петро Порошенко заявив, що люстрації в правоохоронних органах та прийняття нового закону про поліцію уникнути не вдасться.

«Нам не уникнути люстрації... Косметичні зміни не допоможуть. Тому нам потрібен новий закон про поліцію, нові її функції і права. Нові обличчя в тому числі», – сказав Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Глава держави висловив упевненість, що нове скликання Верховної ради забезпечить прийняття необхідних законів для реформування правоохоронної системи.

 

Loading...