Новини » Економіка 31 липня, 2014, 11:39
У законопроекті уряду щодо ГТС немає гарантій про непричетність «Газпрому», – нардеп
Фото: rnw.nl/ANP
Фото: rnw.nl/ANP

Фракція ВО «Свобода» виступає проти урядового законопроекту № 4116а про реформування системи управління єдиною газотранспортною системою України, бо немає гарантій, що там не буде замішаний «Газпром».

Про це в ефірі 5 каналу заявив депутат-свободівець Андрій Іллєнко.

«Ми так і не зрозуміли, хто має заходити в цю концесію, хто має претендувати на ці 49 відсотків – це якась таємниця, про це не говориться, а говориться, що це якісь європейські партнери. В законопроекті прописано, що уряд в ручному режимі буде приймати рішення. Але хочу зауважити, що 144 європейські газотранспортні компанії так чи інакше мають зв’язок з «Газпромом». Тобто це або дочірні компанії, або частина їх акцій належить «Газпрому». Тому коли ми говоримо про європейських партнерів, ми повинні чітко знати, що за європейськими партнерами не стирчать газпромівські вуха. І в цьому плані ми не маємо конструктивної дискусії, ми чуємо погрози, шантаж і тиск – голосуйте, інакше ви всі зрадники», – заявив Іллєнко.

За його словами, у запропонованому урядом законопроекті нема посилання на третій енергопакет ЄС, який створений, щоб уникати монополізації.

«Це дуже нас тривожить, бо якби це посилання було, то це було б гарантією, що потім можна апелювати до європейських структур і таким чином уникнути зв’язків з «Газпромом». Так само немає гарантій, що інвестор візьме на себе зобов’язання щодо модернізації газотранспортної системи. Цей законопроект потребує доопрацювання», – наголосив він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:08 :28