Новини » Політика 1331

Житомирські десантники намагаються з’ясувати причину, з якої вони попали в чорні списки МО, – ЗМІ

152 військовослужбовця потрапили до чорних списків Міністерства оборони. Десантники не розуміють, за що потрапили у чорні списки.

Десантники Житомирської 95-тої окремої аеромобільної бригади, а також їх рідні та громадські активісти, прийшли до військової частини із вимогою повернути їх у зону антитерористичної операції, – повідомляє ТСН.

Сьогодні в них закінчується відпустка і вже днями вони мають поїхати в частини на Західну Україну замість очікуваного повернення на Донбас.

Удома десантники 95-тої аеромобільної бригади пробули десять днів, а до цього майже чотири місяці – на передовій, у зоні АТО. У частині їм повідомили, що в зону антитерористичної операції вони більше не поїдуть, бо за морально-діловими та професійними якостями не здатні воювати.

Десантникам пояснили, що такий наказ прийшов із Міністерства оборони за підписом тимчасово виконувача обов’язків керівника штабу сухопутних військ. 

У списку – 152 військовослужбовців 95-тої аеромобільної бригади, із них – 14 офіцерів, інші – мобілізовані. Вони запевняють, що навіть не здогадуються, чому потрапили у списки неблагонадійних: у кожного на руках подяки за хорошу службу. Звідки взялися чорні списки і за яку провину в них потрапили житомирські десантники, родичі прийшли з’ясовувати до командира частини. «Я не можу по кожному військовослужбовцю надати відповідь, яку провину він вчинив, бо даний список я побачив 22 липня, коли він мені прийшов. Я – військовослужбовець, я підпорядковуюсь наказам, яке дає керівництво. Я не маю права обговорювати своє командування», – каже Володимир Швецов, т.в.о командира 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Командир пояснює, за що зазвичай в армії потрапляють до таких списків: вживання алкоголю, невиконання розпоряджень та наказів командира частини.

У родичів десантників свої здогадки. Не хочуть давати учасників бойових дій...», – каже Тетяна Бажан, мама військовослужбовця.

На запит ТСН пояснити, чому житомирські десантники викликали підозру, у Міноборони пообіцяли роз’яснити згодом, на спеціальній прес-конференції.

Тим часом з’ясувати, чому еліта війська замість проведення антитерористичної операції служитимуть у спокійних Західних областях, взялись і громадські активісти. Активісти підозрюють, що усунення елітної бригади від виконання антитерористичної операції може бути диверсією когось зі службовців Міністерства оборони.

Тож написали звернення до президента з проханням дати раду чорним спискам десантників.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...