Новини » Світ 25 липня, 2014, 0:37
Космічний апарат «Нові Обрії» ще рік летітиме до Плутона

Буквально через рік, у липні 2015, людство дізнається більше про одну з найзагадковіших карликових планет Сонячної системи – Плутон. Американські вчені з NASA переконані, що космічний апарат «Нові Обрії» (New Horizons), запущений у 2006 році, благополучно долетить до Плутона.

Про це повідомляє Space.com.

Це буде перший в історії «візит» на Плутон. Фахівці впевнені: що б не побачив апарат NASA, це буде сенсацією.

«У науковому співтоваристві було багато гіпотез з приводу можливих кілець, вивержень на поверхні і навіть озер, – зазначила науковець Адріана Окампо, яка займається програмою NASA New Frontiers, – Що б ми не знайшли, я вважаю, Плутон і його супутники перевершать усі наші очікування і здивують нас».

Відстань до Плутона в середньому дорівнює 5,87 млрд кілометрів, тому багато питань про склад і процеси, що відбуваються на карликовій планеті, залишаються без відповіді. Період обертання Плутона навколо Сонця становить 248 років, тому для більшості земних телескопів він перебуває поза досяжністю. Найкращі знімки з космічного телескопа Хаббл просто показують сферичну форму Плутона і червонуватий колір.

Вчені протягом багатьох років припускали, що на планеті щось відбувається, але ніхто не знає точно, які саме процеси. Апарат «Нові обрії» пролітатиме повз Плутон і його супутники 15 липня 2015 року, йдеться у повідомленні на сайті НАСА, і зробить знімки карликової планети «зблизька».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:32 :12