Новини » Політика 24 липня, 2014, 17:45
Рада не ухвалила закон про реформування ГТС України

Верховна Рада не ухвалила в другому читанні й загалом законопроект № 4116а «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління єдиною ГТС України».

Про це повідомляє Інтерфакс.

Законопроект у четвер погодилися підтримати лише 94 депутати.

Документ, зокрема, відмовилися підтримати фракції «Свобода» й «УДАР», які наполягали на внесенні до законопроекту низки поправок, окрім раніше погоджених на парламентському комітеті, згідно з якими інвесторів для участі в компаніях-операторах газотранспортних систем (ГТС) та підземних сховищ газу (ПСГ) мають затверджувати в парламенті.

З огляду на результати голосування уряд попросив спікера Верховної Ради оголосити перерву для проведення консультацій.

Як повідомлялося, Україна планує створити дві компанії для обслуговування ПСГ і ГТС за участю американських та європейських партнерів. При цьому самі трубопроводи та сховища залишаться в держвласності.

Документ передбачає усунення обмежень на передавання в оренду або концесію магістральних газопроводів та ПСГ підприємству/підприємствам на платних засадах без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС і/або ПСГ.

Зазначене передавання майна в оренду може відбуватися винятково з метою та на виконання зобов’язань, узятих Україною відповідно до закону «Про ратифікацію протоколу щодо приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства» на підставі договору й на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів дотримання економічної безпеки держави.

При цьому функції оператора єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може виступити винятково держава, державне підприємство (володіння не менш ніж 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яка належить і яку контролюють резиденти країн Європейського Союзу, США або Європейської енергетичної спільноти, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директив 2009/73/ЄС Європейського парламенту й ради щодо загальних правил для внутрішнього ринку природного газу.

Такі самі умови має бути застосовано до оператора ПСГ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 01:56 :29