Новини » Львів

Під час відзначання 70-річчя «Бродівської битви» відбулося перепоховання військових

Цими днями українці вшановують пам’ять полеглих у липні 1944 року під час у «Бродівській битві». Цьогоріч до пам’ятної дати перепоховали військових, останки яких археологи знайшли на полі бою лише недавно.

Про це йдеться у сюжеті для перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21.00) репортера Юлії Бухтоярової.

Додамо, 70 років тому, наприкінці липня, у бою під Бродами зіштовхнулися підрозділ німецької армії – дивізія «Галичина» та радянські війська. Тоді з 11-ти тисяч дивізійників вижити вдалось лише третині. Втім, археологи й досі знаходять рештки полеглих бійців.

Визначити, у лавах якої армії воював загиблий, можна лише за військовою амуніцією та персональним номером солдата. Щоправда, якщо до поховання першими доберуться «чорні археологи», ідентифікувати бійця практично вже неможливо. Оскільки, ті просто викрадають цінну військову атрибутику.

До слова, цьогорічні урочистості відбулися не так масштабно, як в попередні роки.

«Щодня у нас траур у зв’язку з бойовими подіями на Східному фронті. А цей захід частково має в собі розважальний характер. Тому ми вирішили, вшановуючи пам’ять тих, хто нині загинув, і, гинуть, не проводити це дійство масштабно», – розповів Голова товариства «Пам'ять» Любомир Горбач.
Організатори заходу сподіваються, що до наступної річниці Бродівської битви на Сході країни знову запанує мир.Loading...