Новини » Київ 18 липня, 2014, 13:09
«Люстраційний комітет» під ВР вимагав, щоби депутати прийняли закон «Про очищення влади»
Представники Люстраційного комітету та громадські активісти пікетують Верховну Раду України з вимогою прийняти закон «Про очищення влади». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Представники Люстраційного комітету та громадські активісти пікетують Верховну Раду України з вимогою прийняти закон «Про очищення влади». Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Сьогодні, 18 липня, у Києві активісти ГО «Люстраційний комітет» та небайдужі громадяни пікетували Верховну Раду України. Вони намагалися вплинути на народних обранців, аби ті прийняли закон «Про очищення влади». Організатори акції наголошували: оскільки Петро Порошенко, попри обіцянки, які давав під час передвиборчої кампанії, так і не вніс на розгляд ВРУ відповідний законопроект, тому громадськість змушена брати ініціативу до своїх рук.

На місці події працював репортер телеканалу ZIK Максим Осовський.

Загалом на акцію прийшло кілька десятків мітингувальників з плакатами-вимогами «Люстрація суддів і прокурорів – це наша воля», «Армія як у Швейцарії – це наша воля», «Електронний уряд – це наша воля» та інші. Також люди принесли портрети можновладців, яких, на їхню думку, треба люструвати. Це були світлини Олени Лукаш, Геннадія Кернеса, Оксани Калетник, Юрія Іванющенка, Богдана Данилишина та інших «гідних», однак «героєм» за кількістю зображень став Сергій Ківалов.

Мітингувальники вимагали внести на розгляд ВРУ законопроект «Про очищення влади», розроблений незалежними правниками, і передбачає люстрацію можновладців, що пов’язані з олігархами, ОЗУ, клановим бізнесом, колишнім КДБ, КПРС й тому подібних. Люстрацію, як наголосили люди, необхідно провести до наступних виборів у парламент.

«Цей закон хоче вигнати не 10-50 людей, а цей закон хоче вигнати багатотисячну армію корупціонерів, що керує нашими судами, нашою прокуратурою, нашими спецслужбами, загалом усіма нашими державними органами. В тому числі – він передбачає перевірку Генштабу і Міноборони», – зазначив співавтор законопроекту, громадський активіст Єгор Соболєв.

Щоправда, цього дня у Раді пленарного засідання не було, тому й представники законодавчої гілки влади у будівлі були відсутні. Перші три підписи під проектом закону поставили народні депутати Леонід Ємець, Віктор Чумак та Юрій Дерев’янко, які прийшли на мітинг, засвідчуючи підтримку необхідності прийняття у парламенті закону «Про очищення влади».

Ініціатори акції наголошували, що за тиждень планують зібрати підписи депутатів чинної демократичної коаліції, здолати опір народних обранців – противників люстрації і внести законопроект на розгляд парламенту.

Усі стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:57 :08