Новини » Економіка

Французький підприємець закликає девальвувати євро

Генеральний директор європейського авіабудівельного концерну Airbus Фабріс Бреж’є запропонував девальвувати європейську валюту на 10%.

Про це повідомляє The Financial Times.

На його думку, євро має коштувати 1,2-1,25 долара, тоді як зараз він торгується на позначці 1,36 долара.

«Європа не може бути єдиною економічною зоною у світі, що не розглядає свою валюту як зброю», – підкреслив Бреж’є. Він звертає увагу на приклад Японії, де місцевий ЦБ девальвував ієну на 20%.

Компанія Airbus є одним з найбільших європейських виробників, що продає свою продукцію за долари, але платить витрати в євро. Через високий курс валюти компанія зазнає значних збитків. Таку ж проблему мають інші провідні європейські промислові групи, включаючи Unilever, SAP і BMW.

Раніше низка політиків країн єврозони і представники Міжнародного валютного фонду закликали ЄЦБ розгорнути програму «кількісного пом’якшення» за аналогією з тією, що проводить Федеральна резервна система США. На їхню думку, це сприятиме економічному росту і дещо послабить євро.

У той же час член правління ЄЦБ Бенуа Кере заперечив проти введення таких заходів, оскільки в європейському випадку вони можуть не спрацювати.

 

Loading...