Новини » Київ 9 липня, 2014, 11:26
Податківцями, які перевірили підприємства Порошенка, тепер займається прокуратура

Понад 100 мільйонів гривень податкових боргів донарахували підприємствам кондитерської корпорації Roshen податківці за результатами перевірок. Однак бізнес-структури Президента України Петра Порошенка відмовилися визнавати існування цих заборгованостей. І подали на податківців до суду.

Протягом 2013-го початку 2014 років податківці влаштували масштабні перевірки підприємств групи Roshen. За їхніми результатами, компаніям Петра Порошенка донарахували понад 118 млн грн податків та штрафних санкцій. Крім того, було відкрито 23 кримінальних провадження. Посадових осіб підприємств групи Roshen підозрювали в ухилянні від сплати податків.

Цю інформацію журналістам антикорупційного проекту «Наші гроші» підтвердив колишній перший заступник Генерального прокурора України (лютий-червень 2014 рр.) Микола Голомша. «Було організовано 44 перевірки у 22 підприємствах корпорації Roshen, – повідомив Микола Голомша. – Було внесено до реєстру досудових розслідувань 23 кримінальних провадження».

У корпорації Roshen «Нашим грошам» розповіли, що сума донарахувань до бюджету за перевірками, що відбулися протягом 2013 року, становила близько 110 млн грн. Незначну частину цієї суми підприємства групи Roshen погодилися сплатити. Усе інше – оскаржили в судах.

Наприклад,  ПАТ «Бершадьмолоко» податківці донарахували близько 13,5 млн грн податків та штрафних санкцій. З них підприємство сплатило близько 0,1%. «За якомось з пунктів акта перевірки ми визнали, здається, 14,5 тис. грн. Це ми заплатили одразу», – пояснив Олександр Панчук, заступник директора ПАТ «Бершадьмолоко», що на час перевірки обіймав посаду директора. Він уточнив, що перевірки відбувалися без «масок-шоу». «Вони прийшли і нормально перевіряли, вони виконували доручення і накази вищого керівництва», – пригадав Олександр Панчук.

Після зміни влади кримінальні провадження щодо компаній з кондитерської корпорації Президента були стрімко закриті. Більшість закрили ще в лютому 2014-го, одразу після втечі Віктора Януковича.

«Кримінальних проваджень відносно цієї групи на сьогодні немає, – заявив «Нашим грошам» Володимир Хоменко, заступник міністра доходів і зборів України. – Були деякі матеріали, вони відпрацьовані, і сьогодні ніяких застережень до роботи цих фірм у Міністерства доходів і зборів немає».

Натомість прокуратура здійснила перевірку законності призначення податкових перевірок на підприємствах групи Roshen. За її результатами щодо посадових осіб органів доходів і зборів було відкрито кримінальне провадження. Володимир Хоменко уточнив, що кримінальне провадження стосується дій податківців щодо підприємств кондитерської корпорації у Вінницькій області.

«Окрім того, що розслідується кримінальне провадження, за наслідками розгляду нашого подання багато посадових осіб звільнено з займаних посад», – зазначив «Нашим грошам» Микола Голомша.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:22 :04