Новини » Львів

Забудовник Набережного кварталу: Будівництво у Львові законне і завершиться вчасно

Прес-конференція представників забудовника ЖК «Набережний квартал» щодо будівництва на вулиці Пулюя у Львові. Фото: Прес-клуб

Представники забудовника житлового комплексу «Набережний квартал» на вулиці Пулюя у Львові стверджують, що мають всі законні підстави на будівництво тут. Через пікети проти робіт до кінця тижня їх призупинили, але вже в понеділок будівництво відновлять.

Про це йшлося 26 червня на прес-конференції.

Співзасновник ЖК «Набережний квартал» Юрій Сусляк розповів, що відповідний проект стартував у 2012 році у Хмельницькому, коли там почали будувати житловий комплекс на 12 під’їздів. З них, за його словами, 11 уже здані в експлуатацію, а останній здадуть упродовж місяця.

«Квартал на 15 під’їздів будується у Вінниці, також є проекти у Рівному і поблизу Києва», – зазначив Сусляк.

Організаційний принцип роботи, кажуть у забудовника, полягає у тому, що спочатку пайовики, сплачуючи внески за житло, створюють житлово-будівельний кооператив, який у майбутньому перетворюється в ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Така система не лише спрощує процес будівництва, але й суттєво зменшує ціну, яка (5900 грн/кв м), зі слів Юрія Сусляка, є обґрунтованою.

«Ми не закладаємо надприбутків у формування цінової політики. Завдяки оптимізації будівельних процесів, нормальній логістиці, виваженому і відпрацьованому проекту кожен під’їзд будуємо в середньому від 4 до 6 місяців. Відповідно, зменшуються видатки на механізми та обладнання, охорону будмайданчика тощо. Також не залучаємо кредитних коштів, що, як правило, в інших забудовників додає суму до собівартості проекту», – зауважив співзасновник ЖК «Набережний квартал».

Юрист ЖК «Набережний квартал» Олександр Заблоцький додав, що бажаючі придбати житло у Набережному кварталі укладають договір на сплату пайових внесків, а відтак, стають членами ЖБК.

«До договору укладається додаток, у якому регулюються терміни та порядок внесення пайових внесків. Після того, як завершується будівництво і пайовик вже розрахувався із ЖБК, кооператив видає всі необхідні документи для реєстрації права власності, подає їх у реєстраційну службу, і пайовик отримує свідоцтво на право власності на квартиру», – зазначив він.

Земля, на якій будують Набережний квартал, зі слів Заблоцького, належить на праві постійного користування Львівському вищому професійному училищу ресторанного сервісу і туризму. У 2006 році між училищем та ТзОВ «Діексбі інтернешнл» було укладено інвестиційний договір, відповідно до якого це ТзОВ перебрало на себе всі права замовника будівництва.

«Діексбі інтернешнл» вирішило увесь комплекс організаційно-правових питань, необхідних для початку будівництва, а саме: отримало у всіх службах дозволи на здійснення робіт, розробило проект, провело експертизу проекту (хоча зараз, відповідно до чинного законодавства, на 1-3 категорію складності, а цей будинок належить до 3-ї категорії, експертиза є необов’язковою) та погодило його у всіх інстанціях, – запевнив юрист Олександр Заблоцький. – Далі ТзОВ «Діексбі інтернешнл» уклало договір про забудову цієї ділянки уже з житлово-будівельним кооперативом» (ЖБК «Апартаменти-Захід», – ред). Відповідно до умов договору, ТзОВ надає цю ділянку під будівництво, а ЖБК зобов’язується збудувати і здати будинок в експлуатацію».

Юрій Сусляк додав, що відповідно до інвестиційного договору між училищем та «Діексбі інтернешнл», квартал передбачатиме готель і гуртожиток для училища.

«За бажанням училища в межах тієї квадратури, яку воно отримує відповідно до договору, можливо розташовуватиметься і частина навчальних приміщень. Проект розрахований на кілька черг. Ми почали із житлової, а з вересня паралельно почнеться будівництво корпусу, який належатиме училищу», – сказав він.

Член проектної групи ЖК «Набережний квартал» Антон Золотарьов своєю чергою розповів: «Результати проведених інженерно-геологічних досліджень показали особливості товщини ґрунтів, а саме – наявність нижче 17-20 м такого явища, як карст, що змусило нас провести комплекс розрахунків та визначити можливі негативні явища цього будівництва. Принцип проектування був узятий з правил конструктивних рішень сейсмічних районів. Загальна міцність будівлі забезпечена поясами жорсткості, розміщеними на кожному третьому поверсі і в основі будівлі. Матеріалом несучих стін обрана цегла, перекриття – круглопустотні плити. Щоб загальне навантаження на ґрунт було якомога меншим, ми вибрали плитний тип фундаменту – це суцільна монолітна плита під будівлею. Своїм периметром вона виходить за контур несучих стін, що забезпечує нормативну стійкість будівлі».

На запитання архітектора-експерта Романа Стадницького щодо права на землю після завершення будівництва юрист ЖК «Набережний квартал» дав таке пояснення: «Є кілька шляхів. Перший – земля може так і залишатися у користуванні училища. Другий – створюється ОСББ, співвласники пишуть заяву до міськради з проханням надати їм у приватну власність землю для обслуговування цього будинку. Мерія зобов’язана надати – вона розглядає цю заяву, після завершення будівництва вилучає в училища ділянку і земля переходить у власність ОСББ. Ділянка може залишатись на балансі ОСББ, також співвласники можуть прийняти рішення про передачу її на баланс комунального ЖЕКу».

На прохання журналістів Юрій Сусляк пояснив ситуацію із поверховістю будинку: «Стандартно ми будуємо будинки на 12 поверхів. У проекті, який був виготовлений «Діексбі інтернешнл», задекларовано 9. Відповідно, зараз ми робимо фундаменти та стіни під 12 поверхів, але якщо не внесемо зміни у декларацію про початок виконання будівельних робіт, буде 9 поверхів».

Учасники прес-конференції також згадали про пікети мешканців сусідніх будинків, які протестують проти будівництва Набережного кварталу. Присутній голова ОСББ «Оселя-2» Сергій Юдін (будинок на вул. Пулюя, 34а) розповів, що коли роботи лише починались, люди справді були незадоволені.

«Ми почали з відвертого конфлікту: шум, гам, народ незадоволений. Відтак, я зробив масу запитів у різні інстанції, бо пішли чутки і про карсти, і про те, що тут будувати не можна. Забудовники пішли на співпрацю й надали мені пакет документів. Зокрема, я можу підтвердити, що є дозвіл, підписаний очільником Франківської РА Русланом Кандибором на тимчасове порушення благоустрою для влаштування будмайданчика, – зазначив Сергій Юдін. – Для врегулювання непорозумінь, які виникли, з ТзОВ «Діексбі інтернешнл» ми підписали меморандум про взаєморозуміння».

У ньому, з його слів, домовились, що мешканці з порозумінням ставляться до проведення робіт на будмайданчику перед їхнім будинком, не заважають цьому з умовою дотримання будівельниками усіх норм і техніки безпеки. Натомість забудовник впродовж трьох місяців має здійснити для ОСББ «Оселя-2» роботи з благоустрою будинку.

«На сьогодні ця домовленість призупинена, оскільки з’явились певні громадські організації, які зацікавлені в розкачуванні ситуації. У мене в будинку виник бунт, люди пішли на барикади», – заявив голова ОСББ «Оселя-2».

Юрій Сусляк натомість подякував «різним ГО, які створили забудовнику непоганий піар, хоч і чорний». Він повідомив, що зважаючи на ситуацію, яка склалася, вони вирішили призупинити будівництво. Але вже з понеділка роботи відновлюють.

«Це був компромісний варіант, на який ми пішли, щоб не поглиблювати протиріччя, коли зібрався натовп спортсменів та інших учасників громадських об’єднань. У нас є пайовики, перед якими ми несемо зобов’язання. У понеділок буде забезпечена належна охорона, і будівництво відновлять за будь-яких умов. Ми маємо абсолютно законні підстави на це, – наголосив співзасновник ЖК «Набережний квартал. – За два роки, впродовж яких ми будуємо аналогічні житлові комплекси, жодних порушень термінів не було. Маємо намір збудувати не лише один квартал, але серйозно та надовго закріпитись на будівельному ринку Львова. Тому зацікавлені, аби цей будинок збудували і здали вчасно».

Координатор ЛОО «Українська радикальна партія» Юрій Візняк своєю чергою підкреслив, що попри важливість будівництва та створення робочих місць, забудовники мали би бути більш відкритими і на вимогу мешканців сусідніх із будівництвом будівель, які тут виросли, гуляли на цій території і мають моральне право розуміти ситуацію, надати їм відповідну дозвільну документацію.

Юрій Сусляк зауважив, що вони саме планують таку зустріч, а всі дозвільні документи будуть опубліковані на новоствореному сайті Набережного кварталу у Львові.

Через годину після прес-конференції відбулася зустріч представників ЖК «Набержний квартал» з мешканцями.

Loading...