четвер, 26 червня, 2014, 11:26 Львів
У громадян є право вимагати, щоб друга сторінка паспорта була заповнена не російською

Українці мають усі підстави вимагати, щоб друга сторінка паспорта була заповнена не російською мовою, як це зазвичай роблять, а мовою однієї з національних меншин або ж регіональною. Причому це цілком законно.. Така можливість існує ще з 2012-го року, та мало хто про це знає.

Про це йдеться у сюжеті для перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21.00) журналіста Данила Мокрика.

Саме у скандальному законі Ківалова-Колесніченка, у статті 13, написано: «Паспорт громадянина України або документ, що його заміняє, і відомості про його власника, що вносяться до нього, виконуються державною мовою і поруч, за вибором громадянина, однією з регіональних мов або мов меншин України». Відтак, обирати російську українців ніхто, звісно, не зобов’язує.

Попри буремні події в парламенті, закон Ківалова-Колісніченка досі чинний. Олександр Турчинов так і не підписав рішення Ради про його скасування.

У Львівському паспортному столі іншою мовою, крім української і російської, паспорта не заповнять. Керуються чинним наказом МВС від 2012 року. Згідно з ним, відомості на другій сторінці паспорта записують лише російською.

Водночас начальник Личаківського районного управління Державної міграційної служби Іванна Іваночко визнає: «Приходять люди, висловлюють незадоволення, що ведуться записи у паспорті російською мовою».

У Львівському обласному управлінні міграційної служби пояснюють: за два роки уряд так і не прийняв підзаконних актів для закону Ківалова і Колесніченка. Тож як виконувати цей закон – взагалі невідомо.

У свою чергу юристи кажуть: норма про мову у паспорті – проблемна. Але якщо українцям відмовлятимуть у законній вимозі заповнювати другу сторінку паспорта іншою мовою, а не лише російською, – вони можуть відстоювати своє право у суді. Причому юристи запевняють: шанси виграти таку судову справу – високі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 08:04:28