середа, 18 червня, 2014, 14:39 Регіони
На Волині знайшли 600-літню гончарну піч

Унікальну знахідку – гончарну піч для випалювання посуду в ідеальному стані XIV-XV ст. – виявили на Волині.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

У селі Жидичин поблизу Луцька люди проводили до хати каналізацію і виявили гончарний горн – піч для випалення посуду. Датується знахідка XIV-XV сторіччям.

Археолог Сергій Панишко каже, що господар обійстя Віталій Прохоровський вчинив дуже добре, відразу запросивши спеціалістів. Адже знахідка справді унікальна. «Гончарний горн – здоровенний. Висота – понад два метри, діаметр – теж понад два метри. 600-річна піч просто в ідеальному стані, тільки верх купола не зберігся. Сьогодні ввечері всі роботи завершимо», – каже Сергій Панишко.

На жаль, після фіксування і ретельного опису знахідку засиплять землею. Адже розібрати горн завважки півтори тонни і транспортувати його до музею не можуть через брак коштів.

Ця піч свідчить, що поблизу Луцька вже 600-700 років тому був великий гончарний центр, що в писемних джерелах практично не згадується. Хоча значно пізніше вже описується виробництво кераміки у селі Кульчин поблизу Жидичина.

Ця археологічна знахідка, зі слів Панишка, рідкісна і для України. Зокрема, у втраченому наразі Судаку в Криму зберігається колекція горнів, але аналогічних і там – дуже небагато.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:23:36