Новини » Політика

В Україні готують реформу надання адмінпослуг за грузинським зразком

В Україні готують реформу надання адмінпослуг за грузинським зразком. Фото: zoda.gov.ua

В Україні вже розроблено перший варіант концепції реформування системи надання адміністративних послуг за грузинським зразком.

Про це сьогодні, 11 червня, на прес-конференції у Львові заявила голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко.

Вона повідомила, що зараз у Державній реєстраційній службі працює ціла група грузинських експертів на чолі з Георгієм Вашадзе, який на даний момент є членом грузинського парламенту, а раніше працював заступником міністра юстиції Грузії. Також до цієї групи входять працівники, які спеціалізуються на програмному забезпеченні.

«Разом з ними вже розроблено перший варіант концепції реформування системи надання адміністративних послуг, у тому числі щодо здійснення реєстрації. Як відомо, відповідно до чинного законодавства, реєстратори не входять у цю сферу, проте ми на даний момент намагаємося інтегрувати їх суто технічно, щоб вони могли працювати у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах). Ми хочемо, щоб органи державної реєстрації також були інтегровані в цю систему», – зазначила Ганна Онищенко.

Загалом, за її словами, основна ідея майбутньої реформи полягає в тому, щоб розширити повноваження органів місцевого самоврядування і наділити їх, перш за все, доступом до реєстрів з можливістю перегляду інформації, а також з можливістю надання довідок, витягів, інформаційних виписок. Крім того, передбачається, що адміністратори в органах місцевого самоврядування зможуть приймати всі документи, необхідні для реєстрації.

«Тобто якщо кількість документів і формально їх назва відповідає вимогам, адміністратор їх приймає, сканує і передає в той орган, який приймає рішення з того чи іншого питання. Приблизно таким чином діють будинки юстиції в Грузії – звичайно, зі своєю специфікою, але ідея, в принципі, закладена така сама: відокремити людину, яка приймає документи, від тієї людини, яка приймає рішення. Відповідно, це дозволить значно знизити ризик корупційної складової, а по-друге, надати нові робочі місця в органи місцевого самоврядування», – заявила голова Державної реєстраційної служби України.

Також розглядається варіант, що право приймати документи на реєстрацію отримають сільські ради, але, за словами Онищенко, наразі це лише робочий варіант, а кінцеве рішення буде прийматися після обговорення.

Вона повідомила, що саму концепцією реформування планують погодити впродовж місяця. Тоді до кінця літа будуть запропоновані проекти змін до законів, а там уже буде залежати від того, чи ухвалить їх парламент.

«І якщо ці зміни будуть прийняті, наприклад, у найближчі кілька місяців, то, в принципі, там, де ці ЦНАПи вже існують, переформувати роботу буде доволі нескладно. Тому перший етап реформи не передбачає потреби в кількох роках. Головне – щоб були внесені зміни до чинного законодавства. Ну, і паралельно з цим потрібно буде, безумовно, проводити навчання в районах, де ці адміністратори ще не працюють», – додала Онищенко.

 

Loading...