Новини » Політика 10 червня, 2014, 14:20
Проблему з бронежилетами має вирішувати уряд, а не звичайні громадяни, – нардеп

Народний депутат України, представник фракції УДАРу Ярослав Дубневич просить Прем’єр-міністра України невідкладно розпочати переговори з країнами ЄС щодо закупівлі бронежилетів та інших засобів спеціального захисту.

Про це йдеться у блозі Ярослава Дубневича на сайті Lb.ua.

У ньому депутат повідомив, що скерував відповідне депутатське звернення до глави уряду Арсенія Яценюка.

«Якщо перші тижні небайдужі громадські активісти займалися пошуком акумуляторів, ремонтом транспорту, збором та передачею їжі, то сьогодні на перший план вийшли проблеми з засобами захисту. Відсутність бронежилетів, я це відповідально стверджую опісля зустрічі з батьками строковиків, командирами частин, є найголовнішою проблемою сьогодні.

Мені не зрозумілими є дії Генштабу, котрий за кошти, отримані від пожертв та смс донедавна закупляв все інше, а не бронежилети», – відзначив нардеп.

Депутат також повідомив, що шлях вирішення цього питання був напрацьований ще під час акцій протесту в Києві. Ще тоді представники громадськості перевозили з ЄС бронежилети та каски. Схожий механізм активісти задіяли і зараз, коли на собі по одному перевозять сотні захисних шоломів та бронежилетів.

«Я точно знаю, що і на сьогодні чимало меценатів та просто небайдужих громадських активістів, як і у часи Майдану та Революції гідності, готові і словом, і ділом долучитися до забезпечення підрозділів, котрі беруть участь у АТО власним коштом. На складах армії Республіки Польща, бундесверу, та інших країн ЄС лежать десятки тисяч бронежилетів, списаних з озброєння, вартість яких не перевищує 10-20 від аналогічної нової продукції, а стан є цілком придатним для використання. У країнах ЄС навіть затрачаються мільйонні кошти на утилізацію такої продукції, оскільки попит на неї всередині Євросоюзу є мінімальним», – наголосив Дубневич.

Відтак, депутат просить керівника уряду ініціювати дипломатичні переговори та консультації для перевезення через Державний кордон України з країнами ЄС бронежилетів та інших засобів спеціального захисту з метою допомоги підрозділам, що беруть участь в АТО, з напрацюванням відповідних механізмів, котрі б зняли заборону на вивіз такої продукції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 03:06 :14