Новини » Львів

Ірина Сех вже 100 днів порушує Конституцію України

Сьогодні, 9 червня, минає сто днів з того часу, як Ірина Сех обійняла посаду голови Львівської ОДА. Її управління в області запам’яталися пікетами, непрозорими кадровими призначеннями і, звісно, феєричною прес-конференцією із шубою. Попри усі протести та вимоги громади залишити бодай одне із займаних нею крісел – депутатське або губернаторське, на своїх посадах Ірина Сех таки протрималася.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Данила Мокрика.

Роботу на посаді Ірина Сех розпочала більш-менш демократично. Через два дні після призначення вона прийшла на Львівський майдан, а згодом – на телепроект «Люстрація» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK). Та на цьому відкритість і прозорість в роботі Ірини Сех закінчуються.

Пікети з вимогами не суміщати посади нардепа і голови облдержадміністрації для громадськості за останні кілька місяців вже переросли у традицію. Іноді такі акції супроводжувались сутичками із «свободівцями», які підтримують очільницю області. Сама Ірина Сех з активістами, попри усі обіцянки, так і не зустрілася.

«Склалося таке враження, ніби дзвониш до людей, яким колись позичив гроші, і тепер вони не хочуть їх віддавати», – розповідають активісти "Дорожного контролю – Львів".

Не відзначається прозорістю і кадрова політика Ірини Сех. Городоцьку РДА очолює 23-річний вчитель місцевої школи Андрій Хамик, а заступником голови Львівської ОДА стає 27-річний Володимир Харчук, який до того часу працював юристом «Галсільлісу». Ніби щоб підкреслити «темряву» призначень, на телевізійну «Люстрацію» нові управлінці, попри обіцянки, так і не з‘являються.

Що ж робить Ірина Сех для галичан? На початку червня з ініціативи ОДА обласні депутати ухвалюють нову програму соціально-економічного розвитку. Однак ніхто так і не зрозумів, чому обладміністрація ініціює такий проект лише зараз.

«Приймаючи таку програму, власне, даючи дороговкази по основних цифрах в червні, стає зрозуміло, що за півроку не виконаєш того, що мало бути виконано за рік», – вважає депутат Львівської облради від НРУ Олександр Ганущин.

Експерти розповідають, що здобутків Ірини Сех за сто днів – немає. Ба більше. Її губернаторство – це поразка Майдану.

«Швидше за все, це така тиха поразка громади. Ми вже бачимо, що пані Сех впродовж всіх цих днів ігнорувала те, що називається законом. Громаді забракло якоїсь рішучості. Рішучості в тому, щоб досягати тих цілей, які ставив перед собою Майдан», – коментує політолог Тарас Возняк.

До слова, колись Ірина Сех обіцяла написати заяву на звільнення одразу після інавгурації нового Президента. Однак досі такої заяви немає.

Loading...