Новини » Світ

Американці розпочали полювання на проплачених Кремлем інтернет-тролів

Американські ЗМІ, натхненні хакерами, почали полювання на проплачених інтернет-тролів з ​​Росії на своїх сайтах.

Журналісти The Washington Post відшукали в коментарях до статей на своєму сайті сліди російських інтернет-тролів, які заробляють за свою активність в Мережі гроші і про існування яких стало відомо минулого тижня завдяки хакерам з групи «Анонімний інтернаціонал».

«Цих тролів легіон. Вони сваряться і викликають роздратування. Їх фінансує компанія з неочевидними зв’язками з Кремлем. Вони діють в коментарях до The Washintton Post, а також New York Times, CNN і The Huffington Post», – повідомляє видання. Відрізнити «російських тролів» можна через їх погану англійську, нісенітниці, вигуки, гордість за Росію і імперські амбіції, визначили американці.

Справа дійшла до того, що, наприклад, газета The Guardian змушена була визнати проблеми з модеруванням коментарів, оскільки зіткнулася з «організованою кампанією на підтримку Кремля».

Наприкінці травня група хакерів з «анонімного інтернаціоналу» почала публікацію масивів документів, отриманих з зламаних електронних поштових скриньок Ольги Дзалби, фінансиста Агентства інтернет-досліджень (АІД), структури, заснованої в передмісті Петербурга-Ольгіно влітку 2013 року за, як стверджується, замовлення глави компанії «Конкорд» Євгена Пригожина. Крім того, у відкритому доступі виявилися звіти про виконану роботу, адресовані людині на прізвище Володін.

«Ведомости», до речі, пов’язують прийняту Кремлем на озброєння стратегію маніпулювання суспільною свідомістю через нові медіа з ім’ям В’ячеслава Володіна, першого заступника голови адміністрації президента.

Як випливало з документів, які проаналізувала «Фонтанка.ru», під єдиним керівництвом вибудувана схема з інтернет-агентств з сотнями платних блогерів і коментаторів, а також кількох засобів масової інформації в Росії та Україні. На їх утримання передбачено кошторис у 33,5 млн рублів на місяць, з яких понад 17 млн ​​– готівкою. Фінансові документи рясніють позначками «Не оф.» – наймовірніше «не офіційно».

У звітах про виконану роботу за, наприклад, початок січня йдеться про пости на тему волгоградських терактів, п’яного водіння Олексія Навального і новорічне звернення Путіна. При цьому тролі скаржаться, що, виводячи звернення Путіна до топ Twitter, їм довелося конкурувати з хештегами про серіал «Шерлок».

Опитані «Фонтанкою» «гуру блогосфери» зійшлися на тому, що ефективність інтернет-тролів не найкраща. «Чи змінюють політичні настрої в суспільстві платні тролі? Ні, звичайно, це просто крадіжка бюджету замовника в чистому вигляді. Блогер отримує за пост 11 рублів 80 копійок, проміжний рахунок виставляється за той же пост вже 800 рублів, замовник оплачує 850 рублів. І нічого в світі не змінюється», – вважає Антон Носик.

«Суспільну свідомість змінює не інтернет, а телебачення. Телевізор дивиться найменш інформована частина населення, у якої немає можливості або бажання отримувати інформацію з інших джерел. Ті зусилля, з якими платна тусовка створює псевдо патріотичний і продержавний фон в Мережі, пропадають намарно. Замовники бачать, що це ні до чого не призводить і починають діяти іншим чином. Наприклад, за допомогою забороної законотворчості в інформаційній сфері», – додає Рустем Адагамов.

Видання BuzzFeed вивчило надані хакерами інструкції та з’ясувало, що тролі з АІД в середньому підтримують по шість акаунтів у Facebook і 10 облікових записів в Twitter. За день вони пишуть до 50 повідомлень. Теми для них умовно позначені як «Американська мрія» і «Я люблю Росію».

У Кремлі, як повідомляється, відмовляються коментувати інформацію, згадані в листуванні люди заявляють про провокації і фальсифікації або уникають відповідей, але вартість проекту, масштаб і кострубатість реалізації змушують спостерігачів сумніватися в тому, що така армія тролів могла б бути створена в іншій країні, крім Росії.

«Ви що думаєте, що божевільні росіяни масово вивчили англійську і пішли коментувати статті? Якщо це виглядає як кремлівське лайно, пахне як кремлівське лайно і на смак як кремлівське лайно – це кремлівське лайно», – каже оглядач Bloomberg Леонід Бершидський.

Повний переклад статті BuzzFeed пропонує сайт InoPressa.

The Washington Post, однак, не погоджується з тим, що платні інтернет-тролі – це російський винахід, оскільки в Держдепартаменті США, наприклад, існує Digital Outreach Team – команда, створена для ведення полеміки з джихадистами арабською, сомалійською а іншими мовами на форумах і в соцмережах. Втім, відзначає видання, результати роботи цієї команди в 2012 році були визнані досить посередніми: збити градус антиамериканських висловлювань тролінгом не вдалося, пише «Украина Криминальная».

 

Loading...