Новини » Київ 4 червня, 2014, 9:44
Депутат-регіонал хоче керувати українським небом через власні зв’язки

Нардеп від Партії регіонів Володимир Макеєнко називає «Украерорух», який Держфінінспекція звинувачує у розтратах, «ідеальною структурою». І заперечує будь-які фінансові зловживання на підприємстві. У той же час, держпідприємство «Украерорух» на тендерах із закупівлі авіаційного обладнання через підставні компанії витрачає значні суми бюджетних коштів. Товару закуповують на декілька мільйонів, а списують у 10 разів більше.

Держфінінспекція за результатами перевірки державного підприємства виявила, що при мільярдних доходах від експлуатації неба, витрати «Украероруху» належним чином не контролюються, обладнання закуповують за завищеними цінами, а в підсумку – держава втрачає кошти в особливо великих розмірах. За результатами тільки однієї перевірки інспекція дійшла висновку, що зазначена держструктура завдала державі збитків на 4 мільйони гривень.

За останні 8 років фірма, з якою найчастіше співпрацювало держпідприємство, – НВП «Техвестсервіс» – отримала через тендери в «Украероруху» майже третину його бюджету. За 4 роки вона, як з’ясували журналісти антикорупційного проекту "Наші гроші" (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK)", уклала угоди на понад 400 мільйонів гривень. Кошти витратили переважно на радіолокаційні та навігаційні прилади і їх обслуговування. При цьому за вказаний період «Техвестсервіс» імпортував продукції всього на 40 мільйонів гривень.

До складу засновників «Техвестсервісу» до 2011 року входив Кирило Поліщук,  колишній директор ДП «Украерорух» і заступник Державної авіаційної адміністрації, в середині 2000-х він – народний депутат від Партії регіонів. Потім фірму перереєстрували на Тараса Хижняка і Сергія Медину, партнера Поліщука по ПП «Коростенське мисливське господарство «Полісся». Хижняк нещодавно вийшов зі складу засновників, і замість нього партнером Медини тепер є панамська компанія «Маквелл Інтернешнл ЕС.ЕЙ», яка контролює 66% статутного капіталу.

Як заявив народний депутат Володимир Макеєнко, колишній функціонер авіаційної галузі, краще за нього та теперішнього директора «Украероруху» Юрія Чередніченка українським небом не керуватиме ніхто, адже вони мають усюди зв’язки і знайомства, що мало б допомогти держпідприємству працювати ефективніше.

«Я лобіюю інтереси України в Брюсселі. Контролює нас Євроконтроль, в Брюссел.Власниця «Трансаеро» – це мій викладач політекономії, головний фінансовий директор – мій одногрупник, помічник генерального директора – мій рідний старший син… Держава не дає ні копійки. Я вам хрест даю! Я голова бюджетного комітету.  Я створив ну, ідеальну структуру», – зізнався Макеєнко.

Втім на практиці зв’язки чиновників на фінансових успіхах «Украероруху» позитивно не позначилися. Принаймні станом на сьогодні Чередніченка відсторонили від виконання обов’язків директора, а на підприємстві тривають перевірки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 04:02 :52