середа, 21 травня, 2014, 15:01 Львів
У Львові фахівці з психологічних травм із США поділяться досвідом з українськими колегами

До Львова прибула група експертів міжнародного рівня із США – це психологи, психіатри, капелани. Вони спеціалізується на наданні екстреної психологічної допомоги жертвам конфліктів. В рамках приїзду відбудуться зустрічі та семінари за участю українських спеціалістів, які працюють із різними верствами населення.

Про це повідомили на прес-конференції у Львівській міській раді.

22-23 травня у Львівському інституті менеджменту (вул. Ліська, 16, ауд. 105 та 305) відбудеться дводенний семінар на тему: «Створення реабілітаційних центрів по прецеденту американського досвіду роботи з ПТСР», а 26 травня в УКУ (вул. Свенціцького, 17) іноземні спеціалісти прочитають лекцію, присвячену методам подолання надмірної агресивності та посттравматичного стресового розладу. Захід відбуватиметься за ініціативи Світового Конгресу Українців та координатора Центру духовно-психологічної підтримки Майданівців у Львові Марти Пивоваренко. Вхід за попередньою обов’язковою реєстрацією безкоштовний.

Основна мета зустрічей, як зазначає Марта Пивоваренко, допомогти українським спеціалістам зорієнтуватися у правильності поведінки та лікуванні людей, що перебували у тривалому стресі та переживають хронічний посттравматичний стресовий розлад.

«Команда також працюватиме зі священиками і капеланами, чиї парафії були залучені до Майданівських подій і зазнали втрат, шкільними психологами і педагогами, з окремою групою пацієнтів Національної служби з надзвичайних ситуацій. Міністерство охорони здоров’я та інші урядові центри також долучилися до заходів», – наголосила Уляна Супрун.

Лікар-психіатр, волонтер Центру духовно-психологічної підтримки майданівців Яна Градюк розповідає, що події на Майдані дуже емоційно вплинули на учасників бойових дій, їхніх родичів, а також осіб, які не брали активної участі у подіях, а просто співпереживали. Тому дедалі частіше психологи зіштовхуються із посттравматичним розладом у пацієнтів, основним симптомом якого є дискомфорт в повсякденному житті, неможливість адаптуватися. Як зазначає лікар, досвіду лікування цієї недуги в Україні немає.

«Ми бачимо, що проблема є дуже різностороння. Вона практично охоплює усі пласти соціального прошарку, де знаходяться клієнти. Торкається як медичної служби, так і соціальних, психологічних», – підкреслює Яна Градюк і наголошує, що ця проблема у світі давно відома, а найкраще опрацювали методи її подолання американські спеціалісти. Саме у США та Канаді дуже широко представлені реабілітаційні центри, наприклад, в штаті Техас існує понад 60 таких центрів.

«Львів’яни активно брали участь у подіях Майдану, тож кількість людей, що пережили жахіття на Грушевського та Інституцькій, максимально висока. Нам важливо оздоровити майбутнє покоління та відновитись самим. Гадаю, колеги зі США стануть цінним поштовхом такої системної роботи з профілактики та гігієни психологічного здоров’я українців», – зазначив директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олег Березюк.

За словами координатора Центру духовно-психологічної підтримки Майданівців Марти Пивоваренко, результатом міжнародної співпраці повинен стати реабілітаційний заклад: « Ми запланували що продуктом нашої спільної діяльності буде створення реабілітаційного центру психологічної допомоги в Україні. Чи буде це у Львові, чи в Києві, і як він буде виглядати – це питання, яке ще вирішується, і буде напрацьовуватися в процесі нашої діяльності. Але такий план є».

Також М. Пивоваренко відзначає, що делегація після перебування у Львові планує поїхати із схожою програмою до Києва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 01:45:15