live
Новини » Економіка

ІТ-компанії зі сходу України та Криму переїжджають до Львова

Через напружену ситуацію в Україні програмісти та цілі ІТ-компанії покидають південний схід країни. Спеціалісти розповідають, що окупація Криму завдала підприємствам величезних збитків.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) Мар’яни Цимбалюк.

Ще взимку програміст із Сімферополя Микита Семенов був директором однієї з найбільших ІТ-компаній у Криму. Однак після окупації півострова втратив чи не всіх свої клієнтів, тож переїхав до безпечнішого Львова та відкрив тут власний офіс.

«Більшість наших клієнтів відмовились від співпраці з нами, бо ми «вже Росія», тож вирішили шукати когось іншого. Російські партнери теж сказали, що бачили по їхньому телебаченні, ніби то у нас проходять якісь бойові дії, хоча такого, звичайно не було. Безперечно, рідний регіон покидати було важко, я сумую за Кримом. Але мій основний вид діяльності – це бізнес і, звичайно, я не міг пожертвувати ним тільки, щоб залишитися в Криму», – розповів Микита Семенов.

Керівники ІТ компаній Львова зауважують, що таких програмістів-утікачів у місті уже кілька десятків.

«Зараз ми розглядаємо резюме 50-ти різних працівників, які хочуть переїхати на роботу до Львова з Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Одеси чи Херсона. Найближчим часом ми вже запланували 10 співбесід і хочемо прийняти цих людей на роботу», – повідомив директор ІТ-компанії Олексій Скрипник.

Окрім безпеки у Львові програмістів приваблює ще й зарплатня, яка часто у кілька разів вища, ніж у їхніх колег на сході України.Loading...
Loading...
Loading...