понеділок, 19 травня, 2014, 21:55 Події
Тимчук: Росія намагається створити в Україні некерований хаос, щоб зірвати вибори

Росія намагається створити в Україні некерований хаос, намагаючись зірвати президентські вибори 25 травня і дестабілізувати загальну ситуацію.

Про це у понеділок на брифінгу в Києві заявив координатор групи «Інформаційний опір» (ІС) Дмитро Тимчук, повідомляє Укрінформ.

«Ми розуміємо задум Москви: щоб виникав, якщо раніше керований хаос, то зараз некерований хаос. У Москви зараз одна мета – зрив виборів, дестабілізація ситуації в регіоні», – сказав він.

Координатор ІС переконаний, що Росія зараз хоче, щоб псевдодержавні структури, які створюються при «народних республіках», «оформилися в якомусь вигляді».

«А потім вже Москва з ними розмовлятиме, тому що вони все одно нікуди не дінуться. Вони все одно на колінах приповзуть до Путіна, вони без його підтримки ніхто, і місяця не проіснують», – додав Тимчук.

За його словами, зараз російські спецслужби продовжують проводити «ротацію» по зміні кадрових спецпризначенців в Україні на найманців. При цьому вербування таких добровольців з досвідом бойових дій здійснюється прямо через військкомати.

«Викликають на співбесіди. Допустимо, ви служили в спецназі. Грубо кажучи, за контрактом п’ять років відслужили і пішли собі на цивілку. До вас з військкомату повістка: прийти просто на співбесіду. А там сидить представник ГРУ, тобто фактично структури, де ви служили, і пропонує: ось є такий варіант за гроші відправитися туди-то», – пояснив кореспондентові координатор ІС нюанси «ротації».

Такою «ротацією» Кремль намагається забезпечити неможливість прямої ідентифікації бойовиків на сході України як військовослужбовців діючої російської армії. «І претензії до Росії юридичні пред’явити важко», – пояснив Тимчук.

Таким чином, як вважають в «Інформаційному опорі», владі Росії, найімовірніше, вирішили поки що відкласти свою «миротворчу» операцію в Україні. Хоча ймовірність вторгнення все-таки залишиться, доки є російські війська на кордоні, додає Тимчук.

«Вони (російські спецслужби – ред.) припиняють координацію своїх дій, тому що вони все одно не можуть забезпечити скоординовані дії з усього Донбасу. Ситуація пускається на самоплив. Разом з тим, місцеві сепаратисти продовжують отримувати підтримку зброєю і фінансування, але вже без жорсткої координації та управління», – заявив він.

З іншого боку, така позиція Москви створює певну паніку у лавах сепаратистів. «Вони розуміють, що Росія пустила їх у вільне плавання і вже так жорстко не координує. Вони вчора ще відчували тверде плече Москви, а зараз це плече обережно відсунулося в бік, і там виявилася порожнеча», – впевнений Тимчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 10:52:34