live
Новини » Політика

Турчинова просять відновити іменні відзнаки для освітян

Громадська рада освітян і науковців закликала в.о. президента, главу Верховної Ради України Олександра Турчинова повернути іменні освітянські відомчі відзнаки.

Про це повідомляє прес-служба Громадської ради освітян і науковців України.

Як йдеться у повідомленні, колишні президент Янукович та міністр освіти Табачник у 2013 році необґрунтовано скасували іменні освітянські відомчі відзнаки. А саме: «Софія Русова», яким заохочували за успішну педагогічну діяльність творчих вчителів; «І. Г. Ткаченко» – директорів сільських шкіл та педагогів з трудового навчання, тих, хто поєднує продуктивну працю з навчанням; «О. А. Захаренко» – найуспішніших вчителів, заступників, керівників шкіл, технікумів, професійно-технічних училищ; «А.С. Макаренко» – за успіхи у виховній роботі; «Петро Могила» – за плідну наукову діяльність вчених, викладачів вишів.

«Такі дії попередньої влади призвели до втрати моральних стимулів для нових творчих звершень і досягнень, самовідданої праці учителя. Замість них були запроваджені безіменні подяка, грамота, почесна грамота, які не мають того ефекту як іменні нагороди. Адже іменні відзнаки показують спадковість, глибину та історичність нагороди», – наголошують у Раді освітян.

«Сьогодні найбільш організованими і чисельними в країні є педагоги і науковці. В сфері освіти і науки працюють більш як півтора мільйони осіб і ще сім мільйонів навчається, тому справедливим буде більша кількість нагород, ніж у лісівників чи ветеринарів», – сказав голова ГРОНУ Станіслав Ніколаєнко.

 

Loading...