Новини » Львів 15 травня, 2014, 17:50
Львівська міська рада не побачила порушень у сумісництві Сех
Зустріч голови ЛОДА Ірини Сех з журналістами та активістами, що прийшли під установу із гаслом «Львів’янам соромно за таку «Свободу». Фото: Роман Балук/ZIK
Зустріч голови ЛОДА Ірини Сех з журналістами та активістами, що прийшли під установу із гаслом «Львів’янам соромно за таку «Свободу». Фото: Роман Балук/ZIK

Лише п’ятеро депутатів Львівської міськради підтримали звернення свого колеги та представника Народної самооборони Юрія Мартинюка, яке він озвучив на сесії 15 травня від імені Комітету Майдану Львівщини та громадських активістів, запропонувавши висловити позицію депкорпусу Львова щодо сумісництва головою ЛОДА Іриною Сех двох посад.

Зокрема, Юрій Мартинюк наголосив, що позиція Ірини Сех, яка водночас є головою ОДА та нардепом, збурює ситуацію в області і вже призвела до вуличних протистоянь та сутичок.

«Особливо цинічними такі дії виглядають через те, що здійснюються представником політичної сили, яка неодноразово критикувала таку практику у виконанні своїх попередників, – нагадав депутат. – Будь-які відмовки пані Сех є неприйнятними, оскільки з боку її однопартійців ми бачимо приклади, коли посадові особи чітко дотримуються відповідних норм та правил, наприклад, віце-прем’єр Олександр Сич».

«Подальше ігнорування законів та громадської думки Іриною Сех лише загострює суспільно-політичну ситуацію в області і може призвести до непотрібних конфліктів. Комітет Майдану Львівщини, громадські активісти звертаються до депутатів Львівської міської ради з проханням висловити свою думку та вплинути на вирішення цієї ситуації, зокрема, щодо звернення до Ірини Сех з вимогою дотримуватись Конституції України і відмовитись від сумісництва двох важливих державних посад», – закликав колег Юрій Мартинюк.

Однак, звернення щодо сумісництва Іриною Сех двох посад підтримали лише п’ятеро депутатів ЛМР.

Нагадаємо, що найбільша фракція у Львівській міській раді – «Свобода».

Нагадаємо, Люстраційний комітет Майдану Львівщини уповноважив свого представника Андрія Мисика звернутись із позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва з приводу порушення Закону України «Про статус народного депутата України» Іриною Сех, яка суміщає депутатський мандат з посадою голови Львівської ОДА.

Як відомо, Конституція дає депутатам-сумісникам 20 днів на складання повноважень. Про це йдеться у статті 78 Основного закону.

Ірину Сех призначено головою Львівської ОДА 2 березня указом виконувача обов’язків президента України, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова.

7 березня в ефірі програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини «Люстрація» на телеканалі ZIK вона заявила, що планує здати депутатський мандат лише тоді, коли стабілізується ситуація у Криму.

Як повідомлялося 13 березня, спікер парламенту і за сумісництвом в. о. президента України Олександр Турчинов дав дедлайн для складання депутатами-сумісниками мандатів – один тиждень.

25 березня Ірина Сех повідомила, що звернулася до виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова з проханням внести зміни до указу про її призначення головою ЛОДА та призначити її в. о. голови облдержадмінстрації.

12 травня на прохання журналістів прямо відповісти, коли Ірина Сех готова припинити сумісництво посад, голова ОДА відповіла: «Після проведення чесних і прозорих виборів на Львівщині Сех буде діяти згідно з чинним законодавством і все врегулюється. Поєднання і сумісництво посад для мене також є великою проблемою. Підкреслюю: я не отримую зарплати в ОДА. Після того, як буде законно обраний президент, відразу ж врегулюються усі питання і нюанси. Звичайно, що я напишу заяву на звільнення з посади голови ОДА».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:38 :24