Новини » Економіка 14 травня, 2014, 18:12
На комісії Україна-НАТО обговорили створення консорціуму з управління ГТС за участю ЄС і США

Комісія Україна-НАТО під час минулого засідання у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі обговорили перспективи створення консорціуму з управління газотранспортною системою (ГТС) країни за участю США і ЄС.

Згідно з повідомленням міністерства закордонних справ України, засідання відбулося на рівні заступників постійних представників за участю голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва та заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Діденка.

«Під час засідання обговорювалися актуальні питання енергетичної безпеки України в контексті військової агресії з боку РФ. Зокрема, відбувся обмін думками щодо безпеки енергопостачання в Україну та інші країни Європи на тлі дедалі більш агресивної політики Росії у сфері газопостачання», – йдеться в повідомленні.

Сторони також обговорили шляхи диверсифікації шляхів постачань енергетичних ресурсів в Україну і посилення енергоефективності країни.

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що спільна експлуатація української ГТС з Європейським Союзом і США відкриє нову сторінку у відносинах ЄС-Україна-Росія.

Систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни експлуатує «Укртрансгаз», 100% якого належить НАК «Нафтогаз України». Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м, повідомляє Інтерфакс-Україна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 07:42 :09