Новини » Події 30 квітня, 2014, 13:56
СБУ: Диверсанти, завербовані розвідкою РФ, проходили підготовку у Феодосії
Фото: ablxboston.com/Reuters
Фото: ablxboston.com/Reuters

Завербовані російською розвідкою громадяни України проходили вишкіл у військовому таборі під Феодосією.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Так, було затримано громадянина України «К», який працював на іноземну розвідку.

У ході оперативно-слідчих дій затриманий повідомив, що у квітні ц.р. був завербований співробітником ГРУ ГШ ЗС РФ під час поїздки до АР Крим.

За його словами, кожен мав змогу приїхати й вступити до лав так званої «самооборони» Криму з подальшим проходженням підготовки на базі навчального центру морської піхоти під Феодосією.

Громадяни України, які вступали до незаконних озброєних формувань, отримували по 100 гривень на добу, а ті хто мав військову підготовку – у декілька разів більше.

В навчальному центрі проходили перепідготовку громадяни України та Російської Федерації, де їх готували для ведення диверсійної діяльності на території України. Навчання проводили інструктори силових відомств РФ.

На виконання завдань іноземної спецслужби громадянин «К» у період з 6 по 8 квітня на чолі групи з 10 осіб брав участь в сепаратистських заходах у Харківській області, у т.ч. пов’язаних із силовим захопленням будівель державних органів влади.

СБУ здійснює розслідування стосовно нього у рамках кримінального провадження, розпочатого за ст.111 (державна зрада) та ч.1 ст.294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 08:05 :11