live
Новини » Політика

Дії Росії йдуть врозріз із Женевою, - Ромпей

Український уряд зробив низку кроків із виконання зобов’язань у рамках женевських домовленостей.

Про це заявив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей у середу.

«На жаль, тривале насильство та свавілля у Східній Україні йде врозріз із Женевою. І, на жаль, Росія не на рівні своїх зобов’язань щодо женевської спільної декларації», – заявив голова Євроради в заяві на зустрічі з чеським прем’єр-міністром Богуславом Соботкою в Празі.

Г. ван Ромпей нагадав, що ЄС запровадив адресні санкції у вигляді візових заборон і заморожувань банківських активів стосовно деяких осіб.

«Ми таким чином ясно показали, що подальші кроки Російської Федерації з дестабілізації ситуації в Україні призведуть до додаткових і далекосяжних наслідків для наших відносин у широкому діапазоні економічних сфер. Європейську Комісію попросили підготувати такі широкі санкції», – пояснив голова Євроради.

Водночас, зазначив Г. ван Ромпей, Євросоюз активно підтримує необхідні політичні та економічні реформи в Україні.

Голова Європейської Ради визнав також важливим зупинитися на питанні енергетичної безпеки ЄС.

За його словами, «наша залежність від російського газу висока... і це стає дедалі тривожнішим у світлі розвитку подій в Україні».

Г. ван Ромпей послався березневу Європейську Раду, яка ухвалила рішення змінити таку ситуацію і наблизити ЄС до «справжнього енергетичного союзу». Європейській Комісії, уточнив він, доручено представити до червня план щодо скорочення енергетичної залежності Євросоюзу, пише Інтерфакс-Україна.Loading...
Loading...
Loading...