Новини » Львів 29 квітня, 2014, 17:54
Сцена львівського Євромайдану обходилась щомісяця у 100 тис. грн, але звітів немає

Учора, 28 квітня, сцену львівського Євромайдану, яка знаходилась біля пам’ятника Тарасові Шевченку понад п’ять місяців, остаточно демонтували. Зі слів організаторів Майдану, в середньому її утримання щомісяця обходилось у близько 100 тис. грн. Однак чіткої звітності щодо отриманих й витрачених коштів немає. Одна з причин та, що були різні групи фінансистів, які працювали безпосередньо з підрядниками.

Співорганізатор львівського Євромайдану Роман Брезіцький в коментарі IA ZIK 29 квітня розповів, що ресурси на утримання сцени акумулювали від підприємців Львова і Львівщини, також від окремих жертводавців («які просили себе не називати»). З обласного чи міського бюджетів кошти не виділялись, Львівська міська та обласна ради допомагали, зауважив він, певними контактами, тим, що знаходили спонсорів й меценатів.

Зі слів Брезіцького, в середньому утримання сцени Майдану обходилась у близько 100 тис. грн в місяць. Але конкретних деталей того, скільки й за що платили, а також скільки отримували, він не зміг назвати.

«Загалом сцена мала ряд складових: звукову техніку, екран, інше. Це є різні підрядники. Не було рівномірної чітко визначеної оплати. До прикладу, коли стояв великий генератор – сума виходила більшою, без генератора – меншою. Були різні групи підрядників на Майдані, які часто працювали напряму зі своїми так би мовити фінансистами, яких я не можу назвати», – зазначив співорганізатор львівського Євромайдану..

Водночас, коментуючи інформацію, яка з’явилась у ЗМІ, що коли на сцені Євромайдану не відбувалось мітингів, але за оренду щодня продовжували сплачувати 5 тис. грн за добу, Роман Брезіцький зазначив: «Насправді виходило менше, ніж 5 тис. грн, але треба врахувати той момент, що в останні місяці самі підрядники, наприклад, власник екрану, працював напряму з людьми, які допомагали коштами... Спершу у нас стояло питання, щоб закрити оплату праці. А після цього вже якісь амортизаційні речі. У різний час все було доволі по-різному. Коли на сцені відбувались великі події, то ми добирали обладнання. В середньому старались вийти на 100 тис. грн».

Щодо того, чи є конкретні цифри зібраної з усіх джерел допомоги на підтримку львівського Євромайдану, Роман Брезіцький зазначив: «Ще раніше ми порахували, що зі скриньок Євромайдан зібрав близько 1,5 млн грн. Але суму фінансової допомоги загалом я не можу назвати. Адже я займався одним напрямком, мої колеги – іншим, до прикладу, – виключно бронежилетами (понад півтисячі бронежилетів було виготовлено і передано), пошуком фінансистів, які готові були допомогти».

Станом на сьогодні, за словами співорганізатора львівського Євромайдану, залишку коштів немає: «Станом на зараз коштів немає. Ще на початку березня ми їх всі використали фактично. Чеки, за можливістю, максимально збирали».

Водночас, зі слів Брезіцького, вони не планують жодної підсумкової прес-конференції на тему фінансової звітності щодо отриманих коштів: «Є дуже багато груп, середовищ, які збирали гроші. У Фейсбуці в групі «Євромайдан. Львів» ми періодично звітували щодо цього».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 13:21 :11