понеділок, 28 квітня, 2014, 14:39 Львів
Влада Львова хоче, аби рідкісні птахи, яких восени врятували з неволі, залишились у місті

З огляду на те, що червонокнижні птахи були вилучені з незаконного утримання саме силами зацікавлених громадських організацій, орнітологів та фахівців міського еколого-натуралістичного центру, а також зважаючи на наявність матеріально-технічної бази та фахівців в центрі, управління освіти та управління екології та благоустрою Львівської міськради вважають за необхідне залишити цих птахів у належно створених та безпечних умовах на території міста.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Як йдеться у повідомленні, 25 квітня у Державній екологічній інспекції у Львівській області відбулося засідання громадської ради, створеної при екологічній інспекції, на якому розглянули питання подальшої реабілітації хижих птахів, яких торік незаконно використовували в підприємницьких цілях у центрі Львова.

Зокрема, у подальшому утримувати птахів зголосились природний заповідник «Розточчя», приватний зоопарк «Лімпопо», національний парк «Галич» та Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр.

Водночас директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович повідомив, що ці птахи близько 6 місяців перебувають під опікою фахівців центру, їх належно годують та надають ветеринарну допомогу.

«Стан птахів ще потребує догляду з боку фахівців, тому я пропоную залишити їх в центрі, де вони могли б пройти реабілітацію. Окрім цього, центр закінчує спорудження вольєрів, параметри яких відповідають вимогам чинного законодавства», – додав Ігор Антахович.

Львівська міськрада закликає громаду міста, усіх небайдужих людей, особливо – громадські організації, які долучились до припинення знущання над птахами, і в подальшому здійснювати контроль за прийняттям цього рішення щодо долі птахів.

Нагадаємо, у результаті здійснення державного контролю щодо фактів незаконного утримання та використання хижих птахів, занесених до Червоної книги України, увечері 4 листопада у підвалі на проспекті Свободи у Львові було виявлене місце утримання дев’яти таких птахів. Орнітологи встановили: тварин утримували у невідповідних умовах.

Зокрема, за ініціативи львівських журналістів представники Держекоінспекції, орнітологи, зоозахисники та слідчо-оперативна група Галицького РВ ГУМВСУ у Львівській області у присутності власника підвалу виявили тут дев’ять хижих птахів, зокрема, три орлани білохвості, два канюки степові, одного сокола-балабана та орла-могильника, що занесені до Червоної книги України, також одного луня болотного та одного канюка звичайного.

Після проведення слідчо-оперативних заходів птахів вилучили.

Водночас, у Західноукраїнському товаристві захисту тварин повідомили IA ZIK, що боротьба з особами, які пропонували послуги зі «спілкування» з птахами у Львові, тривала декілька місяців. Неодноразові звернення до органів внутрішніх справ не давали результату, стверджують у ЗУТЗТ.

До дисциплінарної відповідальності притягнули двох працівників патрульної служби та трьох дільничних інспекторів міліції Галицького райвідділу у Львові за неналежне виконання своїх функціональних обов’язків під час несення служби на маршрутах патрулювання. Йдеться про дії правоохоронців у ситуації з червонокнижними птахами, яких незаконно експлуатували у центрі Львова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 09:43 :53