Новини » Політика 28 квітня, 2014, 8:39
Маринович: Київ може бути тим центром слов’ян, який покінчить з «опозиціями до Європи»
Майдан Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року. Фото: Петро Задорожний/LUFA
Майдан Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року. Фото: Петро Задорожний/LUFA

Якщо говорити про майбутню роль Києва як центру, то лише як центру, який нарешті покінчить з «опозиціями до Європи».

Про це сьогодні у коментарі ІА ZIK заявив віце-ректор УКУ Мирослав Маринович, коментуючи висловлювання російського політика Михайла Ходорковського про те, що Київ «може стати центром тяжіння східнослов’янського світу».

На його думку, є два різних розрізи цього питання. «На політичному рівні я категоричний противник будь-яких панславістських схем, в яких Києву умовно відводиться роль центру – у такому ж самому стилі, коли патріарх РПЦ Кирил говорив, що його столиця може бути і в Києві. Тобто від того, що столиця в Києві, не буде мінятися суть справи і далі це все-одно буде імперський підхід», – зазначив Маринович.

Він додав, що проти версії «Третього Риму», який буде як противага Заходу.

«Натомість якщо говорити у релігійно-культурницькому сенсі, то Київ завжди був і залишається центром своєрідної християнської цивілізації, яка часом захоплювалася Росією, трамбувалася, але ніколи не зникала. І ця цивілізація не виконує роль «Третього Риму». Тобто вона ніколи не була опозиційною щодо Європи, а, навпаки, гармонійно поєднувалася з Європою. І тому якщо говорити про майбутню роль Києва як центру, то лише як центру, який нарешті покінчить з тими опозиціями до Європи, а виведе Україну як особливу цивілізацію, породжену у співпраці з Європою», – заявив Маринович.

Говорячи про останні події і агресію Росії щодо України, він зазначив, що «Москва хоче за будь-яку ціну далі тримати Київ у тіні, а Києву прийшов час виходити з російської тіні і світити самостійним світлом».

Нагадаємо, російський політик Михайло Ходорковський 24 квітня у Києві заявив, що непродумана політика Російської Федерації стосовно України забрала можливість у Москви стати центром тяжіння східнослов’янського світу, тому цей центр тепер може переміститися в Київ.

Коментуючи подібні висловлювання, народний депутат Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook: «Читаю заяви деяких російських громадських діячів, що тепер, мовляв, Київ, а не Москва, може претендувати на центр слов’янського світу. Це тільки в мене враження, що навіть ті росіяни, що симпатизують Україні, все-одно мислять далекими нам імперськими категоріями?»

На думку Геращенко, для українців слов’янство не є питанням гострої ідентичності: «Ми – українці. Ми відчуваємо себе європейцями. Християнами. Слов’янство – це те, на чім завжди спекулювала Росія. Можливо, тому ми ставимося до цієї нашої ідентифікації дуже спокійно, без надривного пафосу, як до історичного факту і не більше».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 01:22 :58