Новини » Політика 28 квітня, 2014, 7:17
Ходорковський: Центр східнослов’янського світу тепер може переміститися в Київ

Непродумана політика Російської Федерації стосовно України забрала можливість у Москви стати центром тяжіння східнослов’янського світу, тому цей центр тепер може переміститися в Київ.

Як пише «Українська правда», про це 24 квітня у Києві заявив російський політик Михайло Ходорковський.

«У результаті амбіцій нашого президента надовго або назавжди заблокована можливість для Москви стати центром тяжіння усього східнослов’янського світу», – сказав він.

«У результаті цієї глибоко непродуманої політики місце слов’янського центру може через тисячоліття повернутися Києву», – вважає Ходорковський.

За його словами, «фактично поховано ідею об’єднання православної церкви навколо Москви».

Коментуючи подібні висловлювання, народний депутат Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook: «Читаю заяви деяких російських громадських діячів, що тепер, мовляв, Київ, а не Москва, може претендувати на центр слов’янського світу. Це тільки в мене враження, що навіть ті росіяни, що симпатизують Україні, все-одно мислять далекими нам імперськими категоріями?»

На думку Геращенко, для українців слов’янство не є питанням гострої ідентичності: «Ми – українці. Ми відчуваємо себе європейцями. Християнами. Слов’янство – це те, на чім завжди спекулювала Росія. Можливо, тому ми ставимося до цієї нашої ідентифікації дуже спокійно, без надривного пафосу, як до історичного факту і не більше».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 00:58 :12