live
Новини » Львів

На Весняному діловому форумі у Львові обговорять долю швидкісної євроколії

Весняний економічний форум 2014 у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

У Львові 25 квітня вшосте відкрився Весняний діловий форум, учасники якого обговорять актуальні питання соціально-економічної ситуації в країні, проведення економічних реформ, питання інвестиційної привабливості й клімату. Для Львова пріоритетними в обговоренні стануть питання європейської інтеграції та розвитку інфраструктури.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

Захід відкрили керуючий партнер ТОВ «Юридична компанія «Ейч.Ді.Партнерз» Володимир Глащенков, міський голова Львова Андрій Садовий та представник ЛОДА Йосип Ситник.

У своєму вступному слові Андрій Садовий зауважив, що сьогодні учасники форуму говоритимуть про країну та бізнес.

Він нагадав, що нещодавно Львів отримав один із перших в Україні сертифікатів на реєстрацію індустріального парку. «Це є Рясне-2, велика промзона, і є перспектива її розширення. Минулого тижня відбулась зустріч із підприємцями, які висловили бажання вже зараз активувати цю ділянку. Це добрий знак, – зазначив мер. – У Львові зараз є проблема з офісними приміщеннями, бо чимало компаній з інших регіонів хочуть переїжджати до Львова, оскільки це безпечне місто».

Зі слів мера, на форумі обговорять проект будівництва швидкісної колії, яка б сполучила Україну та ЄС.

«В Європі – вузька колія, в Україні – широка. Швидко з однієї точки в іншу не заїдеш. Мета, яку ми поставили перед собою – зі Львова добудувати колію до кордону з Польщею, щоб можна було сісти у Львові в «Інтерсіті» й швидко дістатись до будь-якої європейської столиці. Це можливо, нас підтримує ЄС. Останніми роками проблема полягала у відсутності політичної волі в керівництва держави. Тепер маємо такий шанс, бо є адекватні керівники, відтак, я вірю, що цей проект може отримати хороший старт», – зазначив Андрій Садовий.

Присутній на форумі у Львові міністр інфраструктури України Максим Бурбак зауважив, що проект євро колії цікавий, але багатостраждальний. З його слів, є зацікавленість європейських партнерів у фінансуванні будівництва колії. Відтак, сказав міністр, заплановані зустрічі з міністрами транспорту ЄС, під час яких уже детально обговорюватимуть фінансування цього проекту.

Loading...