Новини » Львів 25 квітня, 2014, 13:57
Мисик від імені Люстраційного комітету подасть в суд на Сех за незаконне суміщення посад

Люстраційний комітет Майдану Львівщини уповноважує свого представника Андрія Мисика звернутись із позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва з приводу порушення Закону України «Про статус народного депутата України» Іриною Сех, яка суміщає депутатський мандат з посадою голови Львівської ОДА.

«Враховуючи недопустимість нівелювання здобутків Майдану, спрямованих на утвердження України як правової, демократичної держави, Люстраційний комітет Майдану Львівщини вважає злочинними дії деяких політиків, що прийшли до влади після перемоги Революції Гідності», – заявили сьогодні у Люстраційному комітеті.

Це стосується і керівника Львівської ОДА, члена ВО «Свобода», народного депутата України Ірини Сех. Попри пряму законодавчу заборону суміщати депутатську діяльність з іншою роботою, після призначення на посаду керівника області, вона дотепер не написала заяви на складення депутатських повноважень.

«Порушення вимог чинного законодавства, ігнорування думки громади, та нехтування основними принципами побудови держави, за які боровся Майдан є неприпустимими, особливо з боку представників «нової влади», – наголошують у Люстраційному комітеті Майдану Львівщини.

Як відомо, Конституція дає депутатам-сумісникам 20 днів на складання повноважень. Про це йдеться у статті 78 Основного закону.

Ірину Сех призначено головою Львівської ОДА 2 березня указом виконувача обов’язків президента України, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова.

7 березня в ефірі програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини «Люстрація» на телеканалі ZIK вона заявила, що планує здати депутатський мандат лише тоді, коли стабілізується ситуація у Криму.

Як повідомлялося 13 березня, спікер парламенту і за сумісництвом в. о. президента України Олександр Турчинов дав дедлайн для складання депутатами-сумісниками мандатів – один тиждень.

25 березня Ірина Сех повідомила, що звернулася до виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова з проханням внести зміни до указу про її призначення головою ЛОДА та призначити її в. о. голови облдержадмінстрації.

«Я депутат-мажоритарник. Я звернулася до виконувача обов’язків президента Олександра Турчинова з проханням внести зміни до указу про моє призначення (головою ЛОДА, – ZIK), щоб я була тимчасово виконувачем обов’язків. Тоді знімається ця проблема (суміщення посад, – ZIK)», – заявила Сех.

Нагадаємо, що раніше саме Ірина Сех критикувала Василя Горбаля, екс-голову ЛОДА, за те, що він порушував законодавство і очоливши ОДА не здав депутатський мандат. 26 серпня 2010 року Львівською облрадою Горбалю була висловлена недовіра. Однією з причин було системне й довготривале порушення статті 3 Закону України «Про статус народного депутата України».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 02:05 :43