Новини » Львів 24 квітня, 2014, 14:17
У Львові дводенний форум громадянських ініціатив збере активістів зі всієї України
  • Прес-конференція щодо Всеукраїнського Форуму Громадянських Ініціатив. Фото: ZIK
  • Прес-конференція щодо Всеукраїнського Форуму Громадянських Ініціатив. Віталій Загайний, керівник ГО Центр Громадянських Ініціатив. Фото: ZIK
  • Прес-конференція щодо Всеукраїнського Форуму Громадянських Ініціатив. Оля Євстігнєєва, координатор Форуму Громадянських Ініціатив. Фото: ZIK
  • Прес-конференція щодо Всеукраїнського Форуму Громадянських Ініціатив. Фото: ZIK
  • Прес-конференція щодо Всеукраїнського Форуму Громадянських Ініціатив. Фото: ZIK
  • Прес-конференція щодо Всеукраїнського Форуму Громадянських Ініціатив. Ігор Вінтонів, співзасновник Центру Громадянських Ініціатив. Фото: ZIK

У Львові 29-30 квітня проходитиме Всеукраїнський форум громадянських ініціатив, завдання якого – напрацювати пріоритетні напрямки діяльності громадянського суспільства у сьогоднішніх умовах, сформулювати основні вимоги суспільства щодо розвитку країни, а також налагодити контакти між громадськими активістами зі всієї України.

Про це 24 квітня повідомили організатори форуму на прес-конференції «Постмайданний період громадського середовища: розроблення актуальних завдань на Всеукраїнському форумі громадянських ініціатив у Львові 29-30 квітня» в IA ZIK.

Керівник ГО «Центр громадянських ініціатив» Віталій Загайний підкреслив, що подія збере громадських активістів та представників різних громадських організацій з усіх регіонів України. З його слів, за сьогоднішніх умов дуже важлива активна діяльність громадського сектору, його консолідація та чіткі пропозиції до влади.

«Основні завдання форуму – визначитись із пріоритетними напрямками та формами діяльності громадського середовища в актуальних умовах; налагодити додатковий майданчик для міжрегіонального спілкування представників громадського сектору; популяризувати уже існуючі напрацювання певних організацій, до прикладу, активності в рамках підготовки антикризового пакету тощо», – розповів Віталій Загайний.

Координатор Форуму громадянських ініціатив Ольга Євстігнєєва додала, що Форум громадянських ініціатив покликаний поширити ідеї реформування країни на Схід та Південь.

«Сьогодні ми говоримо про такі тренди, як тренд антикорупції, люстрації, реформування країни. Але вони існують окремо, є нелігітимізованими. Натомість форум дозволить визначити їхні чіткі умови та виробити інструменти для реалізації цього», – зауважила вона.

Ольга Євстігнєєва розповіла: «Акцент ми робимо на учасниках зі Східної України, оскільки між Львовом та Києвом комунікація налагоджена значно краще. Відтак, вирішили проявити солідарність з тими, хто зараз на Сході виконує величезну роботу, обмінятись досвідом, думками, контактами. Загалом розраховуємо на 120 учасників, одна третя з них – це люди із Запоріжжя, Луганська, Харкова тощо. Також збираємо найактивніших громадських активістів зі столиці, де відбуваються основні процеси. Вони поділяться досвідом, яким чином це можна перенести на місця».

Загалом форум охопить найширші спектри питань – від проблем військової мобілізації у сучасних умовах до застосування методів прямої демократії у містах.

Зокрема, на форум, за словами Євстігнєєвої, приїдуть представники Києво-Могилянської академії, які зараз розробляють питання прямої демократії на місцях (за умов оголошеного в країні курсу на децентралізацію). Також, до прикладу, будуть представники громадських організацій, які ініціювали створення Громадського телебачення на Сході.

Форум проходитиме у форматі пленарних засідань, панельних дискусій, динамічної мережі. За його результатами сформують резолюцію, яка стане орієнтиром для подальшої діяльності громадського середовища та на підставі якої будуть розроблені звернення до органів влади, різних суспільних інститутів та груп.

Всеукраїнський форум громадянських ініціатив проходитиме в Українському католицькому університеті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 14:39 :54