середа, 23 квітня, 2014, 17:35 Львів
Комітет Майдану Львівщини просить Пісного відкликати позов проти журналістів

Комітет Майдану Львівщини просить новопризначеного керівника департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василя Пісного подати приклад, гідний українського службовця нової формації, відкликати свій судовий позов та опублікувати власні матеріали, які спростовують факти, наведені у журналістському розслідуванні редакторів антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів» Олександри Губицької та Наталі Онисько.

Про це йдеться у заяві Комітету Майдану Львівщини від 22 квітня.

«Вважаємо, що кожна людина має право на захист честі, гідності та ділової репутації, може вимагати публікації матеріалів, які представляють іншу точку зору, спростовувати у пресі усі звинувачення та неправдиві відомості. Однак робити це слід виключно у цивілізований спосіб – через публічну дискусію, а не подавати до суду на ЗМІ, чи вимагати у авторів журналістських розслідувань матеріального відшкодування», – йдеться у заяві.

Подаємо текст заяви у повному обсязі:

«В країні відбуваються глибинні суспільні зміни, вибудовуються нові взаємостосунки між владою, засобами масової інформації та суспільством. Громадськість вимагає правди про усі дії влади, а також проведення публічних люстраційних процесів щодо усіх призначень у владних структурах. Тому усі посадовці, які бажають обійняти ту, чи іншу керівну посаду, повинні бути готовими до відкритості та відвертості, публічної критики та публікацій усіх персональних відомостей про них та членів їхніх сімей.

З глибокою тривогою ми сприйняли факт, що новопризначений керівник департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, депутат Львівської обласної ради, член фракції ВО «Батьківщина» пан Василь Пісний подав до суду на львівських журналістів – редакторів антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів» Олександру Губицьку та Наталію Онисько та на інтернет-сайт ZAXID.NET.

Генерал міліції просить Франківський районний суд м. Львова не лише спростувати матеріали журналістського розслідування. У своїй позовній заяві Василь Пісний вимагає солідарно стягнути з авторів журналістського матеріалу 100 000 грн.

Рекордну суму фінансового відшкодування від журналістів пан Василь Пісний пояснює своїми стражданнями, яких він зазнав після публікації статті.

«Поширення такої неправдивої інформації через всесвітню мережу Інтернет завдало мені значної моральної шкоди, через необмежений доступ читачів до цієї інформації, завдання душевних, психічних страждань та значний ступінь зниження престижу, ділової репутації», – йдеться у його позовній заяві.

Генерал Пісний також вимагає видалити компрометуючу його особу публікацію із ZAXID.NET, «Наші гроші. Львів» та ще кількох сайтів, що передрукували статтю, а також опублікувати спростування.

Вважаємо, що кожна людина має право на захист честі, гідності та ділової репутації, може вимагати публікації матеріалів, які представляють іншу точку зору, спростовувати у пресі усі звинувачення та неправдиві відомості. Однак робити це слід виключно у цивілізований спосіб – через публічну дискусію, а не подавати до суду на ЗМІ, чи вимагати у авторів журналістських розслідувань матеріального відшкодування. Така практика не зменшить критичних публікацій, а призведе швидше до того, що публікації стануть анонімними, або автори стануть підписуватися псевдонімами, що в свою чергу ускладнить публічну дискусію перш за все для фігурантів журналістських розслідувань.

Просимо пана Василя Пісного подати приклад, гідний українського службовця нової формації, відкликати свій судовий позов та опублікувати власні матеріали, які спростовують факти, наведені у журналістському розслідуванні журналістів – редакторів антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів» Олександри Губицької та Наталії Онисько».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 04:36 :53